Сенсація

Арештовано та передано в управління АРМА майно групи компаній «GLUSCO», власниками якої є резиденти РФ


Травень 13
22:15 2022

За процесуального керівництва спільної групи прокурорів Офісу Генерального прокурора та Харківської обласної прокуратури та оперативного супроводу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів у сфері інформаційної безпеки СБУ розслідується кримінальне провадження за фактами ухилення від сплати податків, легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом та незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 204 КК України).

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора в рамках розслідування кримінального провадження суд арештував понад 234 об’єкти нерухомого майна групи компаній «GLUSCO» - 145 автозаправних комплексів, 8 нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, 9 земельних ділянок. Це майно розташоване на території м. Києва, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Кіровоградської, Львівської та Волинської областей.

Водночас, з метою недопущення незаконного використання, ці об’єкти нерухомого майна та корпоративні права 34 юридичних осіб групи компаній «GLUSCO» ухвалою слідчого судді передано в управління АРМА.

В рамках кримінального провадження прокурорами вжито заходів щодо встановлення походження та джерел фінансування майна, що належить групі компаній «GLUSCO», яку пов’язують із народним депутатом України II—IV та IX скликань.

Встановлено, що кінцевими власниками цих компаній є резиденти Російської Федерації. З метою приховування майна від можливої спеціальної конфіскації вони протягом 2021–2022 років здійснили низку удаваних договорів купівлі-продажу корпоративних прав компаній–засновників нерезидентів.

Після отримання цієї інформації у травні 2022 року за клопотанням прокурорів Київським районним судом м. Харкова накладено арешт на об’єкти нерухомого майна групи компаній «GLUSCO». Наразі це майно передано в управління АРМА. Таким чином правоохоронці забезпечили спрямування російських активів для зміцнення економічної безпеки у сфері паливно-енергетичного комплексу та обороноздатності України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили восьмі аукціони в 2024 році

Прочитайте повну статтю

Представники Мінфіну та ДПС взяли участь у міжнародному навчально-практичному семінарі з питань...

Прочитайте повну статтю

Денис Малюська та Олександр Банчук взяли участь у пленарному засіданні Робочої групи ОЕСР

Прочитайте повну статтю

Андрій Гайченко: Посилюємо кіберзахист науково-дослідних центрів Міністерства юстиції України

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру перетину державного кордону аварійно-рятувальними формуваннями

Прочитайте повну статтю

Вербували підлітків для вчинення диверсій: Нацполіція спільно з СБУ викрила схему російських сп...

Прочитайте повну статтю

«Поради «Байкера»: автоматичний зовнішній дефібрилятор, де його знайти, якщо він терміново знад...

Прочитайте повну статтю

Шестеро поранених - поліція Донеччини документує наслідки нічної атаки на Селидове

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь