АРМА приєдналося до однієї з наймасштабніших в історії операцій EUROPOL з виявлення, розшуку та конфіскації злочинних активів - «A.S.S.E.T.»
З 13 по 17 січня в штаб-квартирі Європолу в місті Гаага (Нідерланди) пройшла глобальна операція з виявлення, розшуку та конфіскації злочинних активів - «A.S.S.E.T.», в якій взяли участь представники правоохоронних органів з 28 країн світу. Україну представляли спеціалісти Департаменту виявлення, розшуку та повернення активів в іноземних юрисдикціях - Павлюк Дарина - та Департаменту цифрового розвитку виявлення та розшуку активів - Павло Трухан - Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
У рамках нового пілотного проєкту Європолу «A.S.S.E.T.», наша команда впоралася з надскладним завданням – виявленням активів за кордоном навіть у тих юрисдикціях, з якими не було жодного попереднього зв’язку, та досягла значних результатів.
Завдяки ефективній співпраці АРМА з компетентними органами іноземних держав в рамках українських кримінальних кейсів, іноземними компетентними органами виявлено:
Варто зазначити, що інформацію про виявлені активи вже передано до правоохоронних органів України для вжиття подальших процесуальних дій щодо цих активів, зокрема це стосується і виявлених 6 млн євро в банку на території іноземної держави.
Більше того, протягом 5 днів проекту, спеціалісти АРМА на запити компетентних органів іноземних країн виявили на території України:
«Ця операція є результатом активної співпраці між АРМА та EUROPOL. АРМА висловлює щиру подяку EUROPOL за довіру та можливість долучитися до цього проєкту. Це вагомий крок вперед у боротьбі з фінансовою злочинністю!», – зазначив заступник Голови АРМА Павло Великоречанін.
АРМА продовжує свою місію з виявлення та розшуку злочинних активів у всіх куточках світу, демонструючи, що міжнародна співпраця – ключ до ефективної протидії фінансовій злочинності.
Довідково:
Проект A.S.S.E.T. (Цільова група з пошуку та вилучення активів) - унікальна ініціатива, спрямована на вилучення якомога більшої кількості злочинних активів по всьому світу. Загалом до операції приєдналися 43 правоохоронні органи з 28 країн, а також представники міжнародних організацій, включаючи Євроюст та Інтерпол.
Більше про проект ТУТ.