Сенсація

Банки за три місяці схвалили заявки на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на 5,8 млрд грн – результати опитування банків


Вересень 11
15:01 2024

З початку червня банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд грн. Вже схвалено заявки (підписані угоди і ті, що готуються до підписання) на суму 5,8 млрд грн. Обсяг валового портфеля кредитів, пов’язаних з енергетичними потребами юридичних осіб, становить 972 млн грн.

Такі результати опитування Національним банком 20 банків про кредитування проєктів бізнесу із відновлення енергетичної інфраструктури за період з 01 червня до 01 вересня 2024 року.

Зокрема, у серпні:

Загальна профінансована з червня потужність за наданими позиками бізнесу становить 97,4 мВт (попередні дані, які враховують близько 85% портфеля). Найбільші обсяги коштів виділено на побудову СЕС (32 мВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (33 мВт) та газопоршневих когенераційних установок (18 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни.

Крім того, банки кредитують і населення. Упродовж останнього тижня громадянам надано 405 кредитів загальним обсягом 27 млн грн. Обсяг валового портфеля кредитів, пов’язаних з енергетичними потребами фізичних осіб, зараз становить 89 млн грн.

“На прикладі реалізації спільної ініціативи з кредитування на підтримку енергетики ми побачили, яких результатів може досягати сектор, коли діє консолідовано. Обсяги наданих кредитів бізнесу та громадянам щотижня зростають, а валовий портфель перевищив один млрд грн. Проєкт набирає обертів. Фінансування розпочато у 21 області. Це дуже гарний результат”, – зазначив Голова Національного банку Андрій Пишний.

Нагадаємо, за сприяння Національного банку 20 банків з часткою понад 85% чистих активів сектору підписали в червні 2024 року меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики. Пропозиції банків враховують потреби різних категорій малого, середнього та великого бізнесу і домогосподарств. Зокрема, підприємці можуть залучати фінансування для проєктів з будівництва сонячних, вітрових чи біогазових станцій, побудови газотурбінних та газопоршневих електростанцій, придбання промислових акумуляторів, накопичувачів тощо.

Базова ставка кредитування відповідно до меморандуму – від 13,5% річних (або UIRD3M + 0,5% на перший рік фінансування, а далі – не більше UIRD12M + 3%).

Національний банк відповідно до Стратегії з розвитку кредитування тримає баланс між посиленням вимог до банків для збереження їх стійкості та збереженням спроможності кредитувати економіку, зокрема розвивати кредитування відновлення енергогенерацій.

З цією метою:

Під час упровадження нових вимог до капіталу передбачено річний перехідний період, що сприятиме збереженню простору для нарощування кредитування.

Також Національний банк разом з банками працює над уніфікацією механізмів консорціумного кредитування, щоб надалі з використанням такого інструменту реалізовувалися великі проєкти відновлення.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДП «СЕТАМ» реалізувало майна за 2024 рік на понад 5,1 млрд грн

Прочитайте повну статтю

Україна розширює євроінтеграційне співробітництво: підписано відповідні меморандуми з Північною...

Прочитайте повну статтю

Сапери ДСНС розміновують територію Харківщини з допомогою машини механізованого розмінування

Прочитайте повну статтю

Який перелік документів потрібен для участі в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів...

Прочитайте повну статтю

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Прочитайте повну статтю

Офіційна позиція Державної міграційної служби України щодо ситуації навколо волонтера з Харкова...

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: понад 88 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах

Прочитайте повну статтю

Представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування взяли участь в еконо...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь