Україна розширює євроінтеграційне співробітництво: підписано відповідні меморандуми з Північною Македонією та Албанією


Січень 20
18:13 2025

17 січня, у Києві, відбулось підписання меморандуму про співробітництво між Україною та Республікою Албанія у сфері євроінтеграції та процесі вступу до ЄС.

Документ підписали Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції-Міністр юстиції України Ольга Стефанішина та Міністр з питань Європи та закордонних справ Албанії Іглі Хасані. Меморандум закладає основу більш тісної співпраці між двома державами у процесі вступу до Євросоюзу, враховуючи поточний стан переговорних процесів про вступ України та Албанії до ЄС.

Мета – сприяти подальшому співробітництву, зокрема в європейській інтеграції, включно з переговорами про вступ до ЄС.

Документ охоплює низку ключових напрямків, таких як обмін досвідом у веденні переговорів щодо членства в ЄС, реформ у сферах верховенства права, судової реформи, боротьби з корупцією, а також розвиток спільних ініціатив у галузях цифрової трансформації, декарбонізації та екології.

«Підписання цього Меморандуму про співробітництво є імпульсом для розбудови ще більш тісної та всебічної взаємодії між Україною та Албанією, а також важливим кроком на шляху до нашої спільної мети – повноправного членства в Євросоюзі. Обмін досвідом та знаннями дозволять посилити експертизу та інституційну спроможність обох країн, – зазначила Ольга Стефанішина. – Україна та Албанія готові підтримувати одна одну і спільно рухатись до нашого європейського майбутнього. Очікую на подальшу плідну співпрацю».

Серед ключових сфер співробітництва, визначених меморандумом:

Іглі Хасані, зі свого боку, наголосив, що підписання цього документа є ще одним свідченням незмінної відданості України та Албанії курсу європейської інтеграції, підкресливши, що подальші спільні зусилля та ініціативи сприятимуть ефективним трансформаціям обох країн.

Реалізація Меморандуму здійснюється відповідно до національного законодавства держави кожної зі Сторін у межах її компетенції та наявних ресурсів. Меморандум набирає чинності з моменту підписання обома Сторонами.

Також 18 січня у Києві відбулася зустріч Головного переговірника щодо членства України в ЄС – Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної та Міністра у європейських справах Республіки Північна Македонія, Головного переговірника щодо членства Республіки Північна Македонія в ЄС Орхана Муртезані.

За підсумками зустрічі учасники підписали Меморандум про співробітництво у сфері європейської інтеграції.

Документ спрямований на зміцнення двосторонніх відносин та співпраці країн у сфері європейської інтеграції з акцентом на перемовинах про вступ до ЄС.

«Обидві наші країни мають свій, унікальний досвід євроінтеграційного шляху, і ми також прагнемо поділитися деякими напрацюваннями та практиками, набутими в процесі імплементації реформ. Укладений сьогодні Меморандум є лише продовженням нашої довготривалої співпраці. Я хочу скористатися нагодою та окремо подякувати експертам вашої країни за допомогу Україні в підготовці до нашого скринінгу. Україна має велику, інклюзивну та професійну команду в процесі вступу, однак вона не стала б настільки успішною під час скринінгу, якби не ваш досвід», – зазначила Віце-премʼєр-міністр під час зустрічі.

Зі свого боку Орхан Муртезані підкреслив, що в межах поточної хвилі розширення, кожна з країн-кандидатів має свої успішні історії та досвід, якими варто поділитися.

Міністр розповів, що Північна Македонія успішно завершила процес скринінгу, і деякими напрацюваннями вже поділилася з Україною. «Ми будемо раді, якщо зможемо продовжити ділитися досвідом у подальшому. Меморандум є міцною основою для інтенсифікації та прискорення співпраці; ми з вами маємо спільну мету (вступ до ЄС), але хотіли б також розділити шлях до неї», – підкреслив Міністр.

Меморандум передбачає, що сторони співпрацюватимуть, обмінюватимуться знаннями і досвідом, зокрема, за такими напрямками:

Сторони домовилися про регулярне проведення зустрічей Головних переговірників та представників їхніх Офісів, а також створення та подальші зустрічі Спільної робочої групи для організації та реалізації заходів, передбачених документом.

Крім того, в межах співробітництва передбачається організація спільних заходів, семінарів, тренінгів, організація навчальних обмінів для переговорних команд обох країн.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДП «СЕТАМ» реалізувало майна за 2024 рік на понад 5,1 млрд грн

Прочитайте повну статтю

Україна розширює євроінтеграційне співробітництво: підписано відповідні меморандуми з Північною...

Прочитайте повну статтю

Сапери ДСНС розміновують територію Харківщини з допомогою машини механізованого розмінування

Прочитайте повну статтю

Який перелік документів потрібен для участі в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів...

Прочитайте повну статтю

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Прочитайте повну статтю

Офіційна позиція Державної міграційної служби України щодо ситуації навколо волонтера з Харкова...

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: понад 88 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах

Прочитайте повну статтю

Представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування взяли участь в еконо...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь