Цивільна конфіскація: ВАКС ухвалив рішення щодо податківця за матеріалами НАЗК
На підставі матеріалів, зібраних НАЗК та доповнених доказами ДБР, апеляція ВАКС підтвердила законність стягнення в дохід держави 2,3 млн грн необґрунтованих активів з посадовця податкової служби.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 10 травня розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на рішення суду першої інстанції щодо посадовця одного з органів Державної податкової служби Харківщини. За результатами розгляду колегія суддів залишила апеляційну скаргу відповідача без задоволення, а рішення ВАКС – без змін.
Законність набутих активів, а саме житлового будинку та земельної ділянки вартістю 2,3 млн грн, посадовець підтвердити не зміг. Отже, активи сумнівного походження будуть стягнуті в дохід держави.
Рішення Апеляційної палати ВАКС набрало законної сили з моменту проголошення.
“Моніторинг способу життя є ефективним інструментом виявлення і конфіскації необґрунтованих активів на користь народу України. Справа харківського податківця – ще один випадок, який показує, що інститут цивільної конфіскації в Україні працює. Він є ефективним засобом повернення незаконно набутих активів за межами кримінального провадження, що не залежить від обвинувального вироку. Цивільна конфіскація має використовуватися як дієвий спосіб наповнення державного бюджету”, – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Нагадаємо, на підставі зібраних матеріалів НАЗК, доповненими доказами від ДБР та самостійно отриманими прокурором, встановлено, що посадовець одного із органів Державної податкової служби Харківщини через третіх осіб фактично став власником будинку та земельної ділянки у Київській області загальною вартістю 2,3 млн грн.
Під час проведення моніторингу способу життя та аналізу майнового стану податківця НАЗК з’ясувало, що кошти, необхідні для набуття цих активів, він не міг отримати в законний спосіб.
Нагадаємо, НАЗК здійснює моніторинг способу життя, щоб встановити, чи відповідає рівень життя посадовця та членів його сім’ї, майно й отримані ними доходи декларації.
Кожен може повідомити до НАЗК, на пошту info@nazk.gov.ua, про відомі факти для того, щоб ми перевірили будь-якого публічного службовця на предмет того, чи відповідає його рівень життя законним доходам. Для того, щоб ваше повідомлення швидше розглянули, рекомендуємо зазначити в темі листа «Інформація для проведення моніторингу способу життя» та вказати фактичні дані про активи або інші цінності, які особа придбала, проте ви вважаєте, що офіційні джерела доходу цього публічного службовця не дозволяють йому таких покупок або рівня життя.