Давид Арахамія: Україна очікує на суттєві зрушення в питанні зняття Швейцарією заборони на постачання нам зброї


Березень 15
21:00 2023

Україна активно працює над тим, щоб розблокувати рішення про передачу нам зброї від країн-партнерів. Один із важливих напрямків роботи сьогодні - це переговори зі Швейцарією. У цій державі частина політиків спекулює питанням нейтралітету держави, тому наразі постачання нам швейцарської зброї заблоковане.

Про це розповів народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Я вчора зустрічався з парламентаріями Швейцарії, де зараз триває велика дискусія щодо того, чи надавати партнерам, які закупили швейцарську зброю, дозвіл на передачу її нашій державі. У країні триває передвиборча кампанія, і на цьому питанні дуже спекулюють. Одні виборці кажуть про збереження нейтралітету й заборону будь-яких постачань. Друга досить велика група людей каже, що Швейцарія вже вийшла з нейтралітету, оскільки приєдналася до санкцій ЄС проти Росії, арештовані гроші російських олігархів, заморожено російські державні активи, тому треба надавати дозволи на постачання сучасної зброї Україні», - повідомив політик.

За його словами, багатьох збентежила заява президента Швейцарії Алена Берсе, який сказав, що зброя швейцарського виробництва не повинна використовуватися на війні в Україні. Однак, тут треба враховувати певні особливості політичного устрою Швейцарії, де президент обирається строком на рік і не має вирішального впливу.

«Зараз ми збираємо голоси в цій країні, зокрема плануємо працювати на рівні кантонів, щоб урешті-решт отримати позитивне рішення стосовно передачі швейцарської зброї. Важливо наголосити, що велика робота в цій державі ведеться нашими дипломатами, нашого посла знають і поважають. Однак складність ситуації пояснюється саме передвиборчим процесом, коли багато політиків заграють із виборцями й маніпулюють питанням нейтралітету. Зараз ми плануємо провести роз’яснювальну кампанію для швейцарців про те, що рішення про передачу зброї Україні зовсім не означає втрати нейтрального статусу», - сказав народний депутат.

Він додав, що у Швейцарії діє велика українська діаспора, є багато волонтерів, які готові долучитися й працювати з місцевим населенням, щоб роз’яснювати їм деталі питання про постачання зброї Україні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю

Назавжди в строю: на Донеччині попрощалися із загиблим поліцейським Дмитром Петренком

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині проведено постакредитаційний моніторинг шести освітньо-професійних програм у сф...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь