Давид Арахамія: Впровадження сертифіката захисника дасть можливість спланувати навчання новобранців, хвилі мобілізації та демобілізації


Лютий 11
06:12 2024

Сертифікат захисника може стати альтернативою роботі представників територіальних центрів комплектування на вулиці.

Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Робота ТЦК на вулицях не влаштовує людей. Ми це знаємо, тому шукали альтернативний шлях, яким чином зробити так, щоб на вулицях не ловили людей, а проводили заплановану мобілізацію. Це стосується не лише цієї хвилі, а й будь-якої іншої можливої наступної хвилі. Для цього треба мати дані в одній системі. Ми вже ухвалили законопроєкт №10062, який дозволяє зібрати в реєстрі «Оберіг» усю інформацію про всіх військовозобов’язаних. Вони мають потрапити в реєстр й отримати так званий сертифікат захисника», - зазначив політик.

Він нагадав, що під час пандемії COVID-19 в Україні запровадили згенерований сертифікат, який засвідчував факт вакцинації.

«Приблизно таким чином діятиме й сертифікат захисника, який можна буде завантажити через інтернет або ж отримати в ЦНАПі чи ТЦК. Це потрібно для того, щоб ми зрозуміли, скільки взагалі є людей, які теоретично можуть бути призвані. Після цього можна спланувати так звану smart-мобілізацію, яка дозволяє чітко вказати людині, коли вона може бути призвана. Поки держава не володіє достатніми даними, щоб спланувати хвилі мобілізації та демобілізації, хвилі навчання новобранців, адже є певні обмеження, скільки навчальні центри можуть одночасно готувати мобілізованих осіб», - пояснив парламентарій.

За його словами, між першим та другим читанням триватиме пошук балансу в нормах законопроєкту.

«Ми будемо розмовляти всередині парламенту між фракціями, і, думаю, зрештою знайдемо компромісне рішення, яке дозволить стимулювати людей до мобілізації, а також карати за ухиляння», - зауважив народний депутат.

Він наголосив, що зараз в українській армії гостро стоїть питання некомплектності бригад, а воїни на передовій дуже чекають на закон про мобілізацію, адже йдеться про підкріплення для них.

«Ми не можемо відкласти законопроєкт і покинути хлопців на передовій, бо виникають ризики прориву фронту», - підсумував Давид Арахамія.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ефективна співпраця державних органів дає результат у боротьбі з браконьєрством

Прочитайте повну статтю

Пропонуються зміни щодо організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків

Прочитайте повну статтю

Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у січні 2024 року

Прочитайте повну статтю

Ухилянти та знищений ворожий комплекс: ситуація на кордоні за добу

Прочитайте повну статтю

«Поїхав на війну з колегами, а повернувся з побратимами», – історія поліцейського про виконані...

Прочитайте повну статтю

Український інститут національної памʼяті відзвітував про роботу у 2023 році

Прочитайте повну статтю

Ми боремося не тільки за гроші для України, а й за прецедент, - Кіра Рудик про конфіскацію акти...

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся круглий стіл на тему: «Ро...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь