Давид Арахамія: Впровадження сертифіката захисника дасть можливість спланувати навчання новобранців, хвилі мобілізації та демобілізації


Лютий 11
06:12 2024

Сертифікат захисника може стати альтернативою роботі представників територіальних центрів комплектування на вулиці.

Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Робота ТЦК на вулицях не влаштовує людей. Ми це знаємо, тому шукали альтернативний шлях, яким чином зробити так, щоб на вулицях не ловили людей, а проводили заплановану мобілізацію. Це стосується не лише цієї хвилі, а й будь-якої іншої можливої наступної хвилі. Для цього треба мати дані в одній системі. Ми вже ухвалили законопроєкт №10062, який дозволяє зібрати в реєстрі «Оберіг» усю інформацію про всіх військовозобов’язаних. Вони мають потрапити в реєстр й отримати так званий сертифікат захисника», - зазначив політик.

Він нагадав, що під час пандемії COVID-19 в Україні запровадили згенерований сертифікат, який засвідчував факт вакцинації.

«Приблизно таким чином діятиме й сертифікат захисника, який можна буде завантажити через інтернет або ж отримати в ЦНАПі чи ТЦК. Це потрібно для того, щоб ми зрозуміли, скільки взагалі є людей, які теоретично можуть бути призвані. Після цього можна спланувати так звану smart-мобілізацію, яка дозволяє чітко вказати людині, коли вона може бути призвана. Поки держава не володіє достатніми даними, щоб спланувати хвилі мобілізації та демобілізації, хвилі навчання новобранців, адже є певні обмеження, скільки навчальні центри можуть одночасно готувати мобілізованих осіб», - пояснив парламентарій.

За його словами, між першим та другим читанням триватиме пошук балансу в нормах законопроєкту.

«Ми будемо розмовляти всередині парламенту між фракціями, і, думаю, зрештою знайдемо компромісне рішення, яке дозволить стимулювати людей до мобілізації, а також карати за ухиляння», - зауважив народний депутат.

Він наголосив, що зараз в українській армії гостро стоїть питання некомплектності бригад, а воїни на передовій дуже чекають на закон про мобілізацію, адже йдеться про підкріплення для них.

«Ми не можемо відкласти законопроєкт і покинути хлопців на передовій, бо виникають ризики прориву фронту», - підсумував Давид Арахамія.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь