Денис Маслов: Цифровізація системи судочинства допоможе зробити цю сферу більш якісною та комфортною для мільйонів українців


Березень 11
12:11 2023

Диджиталізація і цифровізація судової сфери в Україні має на меті створення зручної для людей системи, а також остаточний відхід від паперового документообігу та кореспонденції. Люди мають відчути переваги цифрових послуг, що суттєво зекономить їхній час і зусилля, – заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов.

«Ми маємо створити таку систему, щоб люди хотіли користуватися нею, щоб можна було спокійно ознайомитися з матеріалами справи, як в електронній книзі, щоб для участі в судовому засіданні не треба було нікуди їхати, а долучитися до нього чи то з дому, чи то з Центру надання адміністративних послуг, чи то з громади. Звичайно ж, важливо, щоб судова статистика велася точно, а працівники апарату суду не витрачали час на паперову тяганину, а найголовніше – щоб максимально відійшли в минуле марки, конверти, папір, на які Україна зараз витрачає сотні мільйонів гривень щороку. Ми маємо Міністерство цифрової трансформації, маємо «Дію» і надзвичайний електронний банкінг, тож необхідно нарешті позбутися паперового документообігу», – зазначив парламентарій.

За його словами, зараз в Україні триває дуже важливий етап – аудит системи електронного судочинства.

«Цим ми займаємося майже пів року, залучивши до процесу Міністерство цифрової трансформації, і тепер разом із Вищою радою правосуддя, з Державною судовою адміністрацією, а також із міжнародними партнерами ми ухвалимо управлінські рішення щодо подальших напрямів розробки системи електронного судочинства. Враховуючи досвід «Дії», можу запевнити, що це буде якісно і комфортно для мільйонів наших громадян», – сказав політик.

Денис Маслов наголосив, що в Україні процеси цифровізації вже є невідворотними. Один з останніх прикладів – можливість отримати в «Дії» електронні судові рішення. «Для цього достатньо зробити всього кілька кліків. Документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог», – наголосив парламентарій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

На Одещині моряки-прикордонники збили три ворожі шахеди

Прочитайте повну статтю

На кордоні з Румунією прикордонники виявили викрадений автомобіль

Прочитайте повну статтю

Прикордонники на Одещині виявили вісьмох «незаконних туристів»

Прочитайте повну статтю

Загибла внаслідок нічного обстрілу Херсона – розпочато провадження

Прочитайте повну статтю

Заволодіння нафтопроводом «Самара-Західний напрямок» – повідомлено про підозру екслідеру «ОПЗЖ»...

Прочитайте повну статтю

Розстріляв авто з цивільними та дітьми у Бучі — судитимуть військовослужбовця зс рф

Прочитайте повну статтю

Викрито диверсантів, які на замовлення здійснювали підпали обладнання критичної інфраструктури...

Прочитайте повну статтю

Фахівці АРМА проводитимуть навчання з роботи із базою Orbis для викладачів та студентів ДТЕУ. Н...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь