Держгеонадра провели 17-ті аукціони в 2021 році
11 спеціальних дозволів на користування можуть отримати переможці електронних змагань
Державна служба геології та надр України на електронні торги, які відбулися 2 грудня 2021 року, запропонувала спеціальні дозволи для користування надрами з метою геологічного вивчення бурштиноносних надр, у т.ч. дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням; геологічного вивчення, у т.ч. дослідно-промислової розробки підземних вод і сировини піщано-гравійної; геологічного вивчення піску; видобування граніту, гнейсу, мігматиту, діабазу. Всі лоти номіновані надрокористувачами.
«Механізм виставлення лотів став прозорим і зрозумілим для надрокористувачів. Тепер кожен бажаючий для виставлення на торги може ініціювати ділянку надр з Інвестиційного атласу або номінувати об’єкт, який його зацікавив. Служба максимально швидко опрацьовує заяву, надсилає пакет документів на погодження в Міндовкілля, після чого оголошує черговий аукціон», – розповідає Голова Держгеонадр.
З початку 2021 року Державна служба геології та надр України оголосила 18 аукціонів, на які запропонувала 217 лотів. За результатами проведених електронних торгів продано понад 170 спеціальних дозволів на користування надрами. Сума очікуваних надходжень становить більше 900 мільйонів гривень.
«Протягом 2021 року відбуваються системні зриви електронних аукціонів, коли учасники торгів значно завищують цінову пропозицію, та відмовляються вносити сплату за лот в установлений законом строк. Такі дії стосуються певних лотів, зокрема спеціальних дозволів на користування ділянками надр з покладами піску, мідних руд, бурштину. У зв’язку з цим Держгеонадра разом з Міндовкілля ініціюють зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. А саме, підвищення мінімального розміру гарантійного внеску для участі в е-торгах», – повідомив Роман Опімах.
Торги проходили в системі Прозорро.Продажі. Ознайомитися з їх перебігом можна за вказаними посиланнями:
Ділянки надр, торги з яких сьогодні не відбулися, будуть повторно виставлені на електронні аукціони протягом трьох робочих днів.
Нагадаємо, Держгеонадра створили Інвестиційний атлас надрокористувача. Каталог постійно оновлюють та актуалізують. Нині він містить понад 500 об’єктів для інвестування: ділянки надр з покладами металічних і неметалічних корисних копалин, підземних вод, напівдорогоцінного каміння, горючих корисних копалин.