Держпродспоживслужба нагадує про необхідність дотримання вимог біобезпеки під час міграції птахів


Березень 15
18:12 2023

На сьогоднішній день наша країна є вільною від грипу птиці, проте ризики занесення грипу птиці в Україну є особливо високими в період весняної міграції птахів.

Найбільш ефективними заходами, спрямованими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці в Україні, є дотримання вимог біобезпеки, як в комерційних господарствах, так і в особистих селянських господарствах, та у випадку захворювання – своєчасне реагування та здійснення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:

При перших ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби у районі або області!

Держпродспоживслужба продовжує вживати всіх необхідних заходів для забезпечення належного рівня епізоотичного благополуччя в країні.

Нагадуємо, що останній спалах високопатогенного грипу птиці в Україні було зареєстровано 12 грудня 2021 року в некомерційному підсобному господарстві в Херсонській області.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь