Сенсація

Ефективна реалізація Антикорупційної стратегії дозволить суттєво зменшити олігархічний вплив, – Андрій Вишневський 


Червень 28
12:16 2023

Венеціанська комісія відзначає, що найкоротший шлях до деолігархізації – це реалізувати Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки (ДАП). Про це нагадав заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський під час дискусії «Демократичні виклики та можливості для України». 

«Висновок Венеціанської комісії від 12 червня ще раз підтвердив позицію, на якій постійно наголошує НАЗК. Деолігархізація не може відбуватися персоніфікованим шляхом, тобто наклеюванням ярликів на конкретних осіб, які визнаються таким чином олігархами. Це наївний підхід, який не дозволяє викорінити олігархізацію як явище, оскільки цей підхід не передбачає викорінення передумов для неї. Замість цього має бути застосований системний підхід, що передбачає формування ефективної судової системи, зміну антимонопольної та податкової політик, забезпечення прозорості державних закупівель і державної допомоги. Як це зробити, чітко вказано в Антикорупційній стратегії та  ДАП. Тому Венеціанська комісія прямо наголошує, що найкращий  спосіб просунутися в деолігархізації – реалізувати  ДАП», – зазначив Андрій Вишневський. 

Він нагадав, що у теперішній Антикорупційній стратегії та ДАП вперше закладено секторальний компонент. Тобто програма передбачає зміни не лише в роботі антикорупційних органів, а й визначає комплексні реформи в 15 пріоритетних сферах.  Це галузі, які мають найбільше корупційних ризиків – від правосуддя, антимонопольної політики,  правоохоронної системи до будівництва, інфраструктури, управління земельними  ресурсами, освіти, охорони здоров’я. 

«Фактично програма – це детальний план реформ, що супроводжується чіткими вимірюваними індикаторами досягнення успіху. До прикладу, ДАП передбачає законодавче закріплення обмеженого сьогодні права оскаржувати у Вищій раді правосуддя (ВРП) рішення дисциплінарної палати без отримання дозволу самої дисциплінарної палати на таке оскарження. В ДАП передбачене уточнення переліку підстав притягнення  судді до дисциплінарної відповідальності; оприлюднення Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККСУ) результатів іспитів. Це нібито точкові зміни, але вони комплемно змінюють всю судову систему. Так відбуватиметься у кожній сфері державної політики, охопленій ДАП», — резюмував заступник Голови НАЗК. 

Захід організовано Національним демократичним інститутом (NDI). 

Нагадаємо, у висновку Венеціанської комісії від 9-10 червня Україні рекомендовано відтермінувати виконання «закону про олігархів» до завершення воєнного стану, зокрема, через те, що він застосовує персоналізований підхід, який є суб’єктивним. У висновку комісії також наголошено, що боротьба з олігархічним впливом в Україні має здійснюватися через добре продуману та ефективну комплексну систему, а не через окремий закон, який має каральний характер. 

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гендерна рівність як складова євроінтеграції України

Прочитайте повну статтю

Міжнародний Реєстр збитків для України оголосив про відкриття категорії щодо смерті близького ч...

Прочитайте повну статтю

Що потрібно знати водіям: сервісні центри МВС змінюють правила з 4 лютого

Прочитайте повну статтю

Черкаські спецпризначенці КОРД відвідали чотирилапих переселенців у притулку

Прочитайте повну статтю

Апробовано систему «EvaluEd» для проведення інституційного аудиту закладу освіти

Прочитайте повну статтю

У Рівненській області затримали громадяни на Молдови за порушення міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

Співпраця міграційної служби Тернопільщини з Центрами надання адміністративних послуг

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР судитимуть львівського бізнесмена у справі закупівлі неякісного одягу для по...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь