Екоцид, який здійснює росія на території України, є частиною геноцидної політики проти Українського народу, - Олександр Мережко


Березень 12
15:00 2023

Під час 146-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС), що проходить цими днями у Бахрейні, відбулося засідання Комітету зі сталого розвитку. За результатами засідання було прийнято важливу поправку до резолюції про захист лісів, ініційовану членами української делегації, щодо шкідливого впливу на світове довкілля російської агресії в Україні.

Про це повідомив член української делегації, Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

У правках до резолюції про захист лісів, внесених українськими делегатами, зокрема йдеться:

“Усвідомлюючи руйнівний вплив збройних конфліктів на лісові екосистеми та внесок таких конфліктів у викиди парникових газів.

Висловлюючи жаль з приводу того, що російська загарбницька війна проти України, найбільший на сьогодні конфлікт, який супроводжується масштабними лісовими пожежами, що призводить до викидів щонайменше 33 мільйонів тонн вуглекислого газу, значно підірвала глобальні зусилля щодо досягнення негативного балансу вуглецю для лісів та боротьби зі зміною клімату”.

За словами Олександра Мережка, за відповідну поправку проголосували 14 членів Комітету, 12 - проти. Він також поінформував, що після голосування російська делегація залишила залу засідання Комітету.

Також, під час розгляду вказаної резолюції на засіданні Комітету зі сталого розвитку, Олександр Мережко виступив із доповіддю, у якій зауважив, зокрема, що в Україні, станом на сьогодні, заміновано сімсот тисяч гектарів лісів.

Він навів факти, які свідчать, що росія, як держава-терорист, свідомо знищує українські ліси, таким чином застосовуючи екоцид, як зброю проти Українського народу.

“Екоцид, який здійснює росія зараз на території України, є частиною геноцидної політики проти Українського народу. росія - це держава-терорист, яка використовує екоцид, як зброю”, - наголосив Олександр Мережко.

Участь у засіданні Комітету зі сталого розвитку взяли також члени української делегації, народні депутати України Артур Герасимов та Вікторія Щерба.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь