Голова громади на Львівщині на власний розсуд витратив майже 23 млн грн


Травень 19
12:01 2025

Під час аудиту у Бібрській міській територіальній громаді (Львівська область) фахівці Західного офісу Держаудитслужби встановили факт самовільного розпорядження значною сумою з місцевого бюджету головою міськради.

Встановлено, що міський голова одноосібно видавав розпорядження про витрачання коштів на суму 22,7 млн грн. Обов’язкові в таких випадках рішення сесії чи виконкому міськради ухвалювалися значно пізніше, часто після фактичного витрачання коштів. Що свідчить про необґрунтоване внесення змін до бюджету громади та про порушення вимог законодавства.

Одночасно з аудитом було проведено ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Бібрської міської ради та кількох комунальних підприємств.

Зокрема, у виконкомі виявлені втрати на суму 2,7 млн грн внаслідок зайвих видатків на благоустрій території громади, переплату за ремонтно-будівельні роботи, завищену оплату праці для сезонних працівників тощо.

На КП «Рідне місто» виявлені втрати на суму 2,5 млн грн. Майже 2 млн грн з них – безпідставно витрачено на зарплату працівникам нібито за розширену зону обслуговування, хоча вакансій за тією ж професією або посадою на той час на підприємстві не було.  Також виявлено безпідставне списання бензину, у тому числі у вихідні дні.

Ще на понад пів мільйона гривень виявлено втрати на виплату заробітної плати на КП «Бібрський комунальник». Зокрема, в.о. директора підприємства, яка понад рік суміщала цю посаду з посадою директора КП «Бібрський водоканал», попри однаковий графік роботи на двох підприємствах, зайво виплачено 123,7 тис. грн та додатково нараховано  ще 157,1 тис. грн зарплати.

Також фахівці Держаудитслужби під час ревізії встановили факт трансакції, схожої на оборудку. Так, чотирьом працівникам комунального підприємства на карткові рахунки було перераховано на 1,3 млн грн зарплати більше, ніж належало. Як пояснила в.о. директора, ці працівники мали зняти кошти і через касу підприємства передати їх іншим працівникам, які не мають карткових рахунків. Однак документального підтвердження такої трансакції ревізори так і не отримали.

Тому надалі досліджувати, куди поділися 1,3 млн грн, начебто виплачених працівникам, а також інші виявлені під час ревізії порушення будуть правоохоронці Львівської обласної прокуратури.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь