Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха увійшов до складу Національної ради з відновлення України


Квітень 29
07:46 2022

З метою відновлення країни після перемоги над російськими загарбниками Президент Володимир Зеленський видав Указ про створення Національної ради з відновлення України, для напрацювання аналогу плану Маршалла, який використовувався для відродження Європи після руйнівної Другої світової війни. До складу згаданої ради, серед інших, включено і Голову Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталуху.

Як зазначив Президент України, цей інтегрований план буде передбачати відновлення зруйнованого господарства, модернізацію держструктур і максимальне прискорення розвитку України.

У Комітеті з питань економічного розвитку вважають, що при розробці згаданого Плану відбудови економіки, який має підтримуватись  міжнародними донорами, значна увага має приділятися, в першу чергу питанням кредитної підтримки та активізації приватних інвестицій в малі та середні підприємства. Саме це дасть змогу створити робочі місця для населення, включаючи внутрішніх переселенців, мігрантів, які повертаються в Україну, і демобілізованих військовослужбовців.

Також суттєва частина грантової та кредитної допомоги має спрямовуватися на відновлення і модернізацію промислових підприємств, технологічне оновлення виробничих процесів. Стратегічно важливими для національної економіки у післявоєнний період, крім сільського господарства, мають стати такі галузі промисловості як машинобудування, залізорудна і металургійна промисловість, хімічна і фармацевтична промисловість, а також сучасний та потужний військово-промисловий комплекс, який повинен бути не лише надійною базою забезпечення безпеки країни та її громадян, але також має допомогти у розробці аерокосмічних технологій.

Крім того, як зазначають у Комітеті, ми повинні у найкоротші строки завершити інтеграцію України до європейської економіки. Необхідно активно стимулювати подальшу переробку сировинної продукції та забезпечувати експорт товарів з високою доданою вартістю.

У Комітеті з питань економічного розвитку впевнені, що лише спільні зусилля громадянського суспільства, влади, бізнесу, міжнародних партнерів сприятимуть якнайшвидшому відновленню економіки нашої держави у післявоєнний період.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь