Голова НАДС: Війна загострила наявні проблеми державної служби, одна із яких - брак людського капіталу


Травень 15
18:03 2024

Війна загострила наявні проблеми державної служби, одна із яких - брак людського капіталу. Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час Всеукраїнської конференції «Два роки війни: наслідки та перспективи».  

«Нам катастрофічно бракує фахівців. Наразі ця проблема спостерігається у державних органах і в органах місцевого самоврядування. Відтак, серед основних пріоритетів роботи Національного агентства залишається реформа системи оплати праці державних службовців. Наша мета - залучати кваліфіковані кадри та мати можливість утримувати їх за рахунок конкурентної заробітної плати. Також працюємо над впровадження Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Окрім того, важливим завданням є відновлення конкурсної процедури на посади державної служби», - зауважила Наталія Алюшина.  

Окремо Голова Агентства наголосила на важливості роботи з молоддю та її залучення на публічну службу. Адже молоді фахівці можуть принести в органи публічної влади інші підходи, звичаї й традиції. 

«Традиційно в травні ми влаштовуємо ПромоДень на державній службі. Цей захід розрахований на студентів, випускників вищих навчальних закладів та усіх, хто бажає побудувати кар’єру в державних органах та органах місцевого самоврядування. Ми розповідаємо, як розпочати кар'єру на публічній службі і її переваги. Також працюємо над розширенням потенціалу програм стажування молоді. Ми об'єднуємо різних стейкхолдерів, аби налагодити ефективну комунікацію і максимально поширювати інформацію про наявні програми серед молоді», - розповіла Наталія Алюшина.  

Ще один інструмент залучення на публічну службу – Резерв працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. За словами Голови НАДС, публічна служба потребує людей, які розуміють, як треба працювати на деокупованих територіях. Мета проєкту - забезпечити персоналом районні, обласні військові адміністрації, військові адміністрації населених пунктів, інші державні органи, які утворені або відновили роботу на ДОТ України для практичного виконання завдань і функцій держави. Наразі до кадрового резерву зараховано 2 265 кандидатів. Середній вік – від 32 до 48 років. Більшість висловили бажання працювати в Криму, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях. Перевагу надають таким напрямам, як: адміністративне керівництво, державний нагляд і контроль, правове забезпечення, запобігання корупції.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь