Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів двосторонні зустрічі зі спікерами парламентів Канади, Данії та Хорватії


Липень 10
21:00 2024

В рамках Саміту голів парламентів держав-членів НАТО Голова Верховної Ради України провів окремі двосторонні зустрічі зі Спікером Палати громад Парламенту Канади Ґрегом Ферґюсом, Спікером Фолькетингу Королівства Данії Сореном Ґeле та Головою хорватського Cабору Ґорданом Яндроковичем.

Насамперед Руслан Стефанчук висловив глибоку подяку кожному колезі за солідарність з Україною та непохитну військову, гуманітарну та фінансову допомогу, яку ці країни надають Україні. Він також наголосив на необхідності посилення співпраці на міжнародних майданчиках задля консолідації підтримки України.

Під час зустрічі з Головою хорватського Cабору Ґорданом Яндроковичем Руслан Стефанчук акцентував на плідній парламентській співпраці та обговорив з колегою шляхи її подальшого розвитку. «Я особливо вдячний справжньому другу України Ґордану Яндроковичу, своєму колезі за послідовну підтримку України на міжнародних майданчиках. Ми це глибоко цінуємо», – підкреслив Спікер Українського парламенту.

Безпекова ситуація в Україні, наслідки російської агресії, руйнування критичної інфраструктури та цивільних обʼєктів були особливою темою зустрічі. Руслан Стефанчук, зокрема розповів про ракетну атаку на дитячу лікарню 8 липня та закликав свого колегу до подальшої підтримки України, передусім оборонної.

На завершення зустрічі спікери обговорили питання відбудови України та важливість реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

Про патронатство Парламенту Данії над відновленням зруйнованих внаслідок російської агресії обʼєктів цивільної  інфраструктури України, Голова Верховної Ради України провів розмову зі Спікером Фолькетингу Королівства Данії Сореном Ґeле. «Це могла б бути школа, дитячий садочок або лікарня, чи будь-який інший цивільний об’єкт», – зазначив Руслан Стефанчук.

Він також окреслив нагальні оборонні потреби з огляду на постійний терор російських злочинців та запросив Спікера Фолькетингу відвідати Україну та особисто ознайомитись з руйнівними наслідками російської агресії проти України.

Під час зустрічі зі Спікером Палати громад Парламенту Канади Ґрегом Ферґюсом Руслан Стефанчук наголосив, що Україна постійно відчуває потужну політичну підтримку Канади. «Це для нас вкрай важливо і за це ми щиро вдячні. Особливо ми цінуємо готовність Канади продовжувати військову та фінансову допомогу, доки буде потрібно – до  перемоги України», – наголосив Голова Верховної Ради України.

Окремо спікери обговорили посилення міжпарламентської співпраці та спільну роботу на міжнародних майданчиках.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь