Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем'єр-міністром Республіки Словенія Робертом Голобом


Квітень 01
18:12 2023

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем'єр-міністром Республіки Словенія Робертом Голобом.

Вітаючи очільника Уряду Словенії в Україні, Голова Українського Парламенту підкреслив, що цей візит є проявом солідарності та підтримки нашого народу від народу Словенії. 

Зокрема, особливо важливою для нашої країни є військова підтримка, до якої Словенія доклала чимало зусиль. 

«Підтримка обороноздатності України є визначальною для нашої перемоги. І Україна вдячна Словенії за надану військову допомогу», — зазначив  Руслан Стефанчук.

Також він закцентував на потужній гуманітарній підтримці Словенії, особливо наданні прихистку українцям, лікуванні та реабілітації наших військовослужбовців. Окремо відзначив вагому допомогу у відновленні енергетичного сектору України після жорстоких бомбардувань росією.

Окремо під час зустрічі сторони зупинилися на реалізації формули миру Президента України Володимира Зеленського. Голова Українського Парламенту закликав Словенію до підтримки мирної ініціативи та участі у встановленні справедливості як аксіоми завершення цієї війни.  

«Ми хочемо знайти мир, але справедливий мир. І ми дякуємо за приєднання Словенії до групи країн (Core Group) зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії рф проти України. Після отримання ордера на арешт путіна, який видав МКС, питання справедливості та  міжнародних вироків стає питанням честі усього світу. Тому саме створення цього трибуналу закладе фундамент для процесу притягнення вищого політичного та військового керівництва рф до відповідальності», — наголосив Руслан Стефанчук.

Детально сторони зупинилися на санкційному тиску проти рф. Голова Українського Парламенту закликав Словенію не знижувати силу такого тиску, адже росія має отримати потужні економічні наслідки за розв'язану в центрі Європи жорстоку війну. 

Також Руслан Стефанчук запропонував Словенії підтримати ряд країн, які приєдналися до ухвалення важливих політичних рішень для України, як-от визнання рф державою-терористом та визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу.

Не оминули співрозмовники і питання членства України в ЄС та НАТО.

«Ми точно знаємо, що Словенія  підтримає нас на цих  напрямках, зокрема, у зусиллях України вже в цьому році отримати можливість відкрити повноцінні перемовини про членство в ЄС, а також отримати схвальну відповідь на Вільнюському саміті НАТО. Для нас сьогодні це є важливими світоглядними речами», — закликав Голова Українського Парламенту.

Насамкінець розмови Голова Верховної Ради України передав запрошення Голові Державних Зборів Словенії до участі у ІІ Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи цьогоріч у Празі.

Прем'єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб запевнив українського колегу у подальшій сталій та ефективній допомозі Україні від Словенії. 

«Ми повинні продовжувати вашу військову, гуманітарну та фінансову підтримку. І тут Словенія дуже проактивна. Ми намагаємося передбачити  ваші потреби і допомогти якомога швидше. Словенія не дає обіцянок, а дає допомогу», — підкреслив Роберт Голоб.

Він зазначив, що Словенія готова приєднатися до гуманітарних проектів, зокрема у розмінуванні територій України, та підтримати Україну у важливих політичних ініціативах. 

«Ми можемо бути потужним союзником у політичному полі, особливо у адвокації вступу України до ЄС та співпраці з МКС, тому що підтримуємо створення політичного трибуналу. Ми маємо подібний досвід і  знаємо як робити такі кроки і доводити справу до кінця», — наголосив Прем'єр-міністр Республіки Словенія. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь