Ігор Клименко: 50/50. В такій пропорції керівники одного із благодійних фондів Тернопільщини розподіляли кошти небайдужих громадян


Травень 11
14:57 2022

Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що на Тернопільщині викрито зловмисників, які під виглядом благодійної діяльності розподіляли кошти небайдужих громадян у пропорції 50/50. Половина суми йшла на потреби військових, решта - у власні кишені "благодійників". 

Складно в такому повідомленні стримати емоції, але я змушений говорити фактами. Впевнений, що порядні громадяни скажуть своє слово й охарактеризують цих «благодійників» як належить… 

Двоє братів з Чернівецької області ще півтора роки тому створили в Тернополі благодійну організацію. Спершу справи йшли не дуже вдало, але початок повномасштабного вторгнення росії в Україну діячі вирішили використати на повну. Патріотизм українців та бажання допомогти монетизувалися у кошти на рахунку фонду. Всього за час воєнного стану вони зібрали майже 13 мільйонів гривень. 

Як виявилося, для освоєння грошей, які щодня надходили від добросердечних громадян, потрібна була допомога. Тож до роботи благодійної організації залучили ще чотирьох осіб, серед яких батько засновників та дружина одного із них. Такий собі сімейний підряд…

Про людське око діячі витратили приблизно половину зібраної суми на закупівлю необхідних речей для військових. Для підкріплення довіри вони показували фото закуплених товарів та відправку їх на фронт. Але більшою частиною зібраних коштів «благодійники» розпоряджалися по-своєму. Наприклад, придбали елітні позашляховики, накупили ювелірні вироби та дорогі мобільні телефони. 

Ми зупинили їх. Карний розшук Поліція Тернопільської області затримав двох організаторів, а слідчі під процесуальним керівництвом обласної прокуратури якісно документують усі факти незаконної діяльності групи. Під час обшуків у помешканнях фігурантів вилучили 34 тисячі доларів США, майже 7 тисяч євро, понад 2 тисячі фунтів стерлінгів та більше 200 тисяч гривень. 

Ще понад 5 млн гривень знаходяться на особистих банківських картках, які наразі заблоковані. Слідство має всі підстави вважати, що ці гроші вони зберігали для себе. Адже маючи цю суму на рахунках, вони продовжували поширювати повідомлення про те, що коштів не вистачає і необхідний терміновий збір на потреби ЗСУ…

За незаконне використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану (і нагадаю, що це нова стаття Кримінального кодексу - 201-2) діячам загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

На жаль, такі безчесні люди трапляються. Але це не означає, що потрібно перестати довіряти волонтерам та благодійним фондам. Ваша допомога надзвичайно важлива. Але переказувати кошти варто лише перевіреним людям та організаціям. Якщо ж ви сумніваєтеся у порядності окремих волонтерів чи штабів, звертайтеся до Національної поліції України. Ми обов’язково перевіримо.

Управління комунікації Національної поліції України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь