Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти


Жовтень 10
15:09 2024

Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.

4 жовтня відбулася конференція «Цифрова економіка: сучасні методи розшуку активів за кордоном». Захід був організований Національною асоціацією адвокатів України спільно з Національною асоціацією арбітражних керуючих України та Асоціацією приватних виконавців України за підтримки Інституту економіко-правових досліджень НАН України ім. В.Мамутова та Фундації Кларк для юридичної освіти.

Голова АПВУ Оксана Русецька відзначила важливість проведення таких заходів з міжнародними партнерами, взаємодії професійних спільнот в ствердженні законності і своєчасності виконання судових рішень в Україні, а приватний виконавець Марія Фесик розповіла про правові підстави виконання рішень українських судів за кордоном.

Голова НААКУ Олександр Бондарчук зауважив, що арбітражні керуючі мають використовувати найсучасніші знання та технології при виконанні своїх обов’язків, а розвиток економічних відносин та технологій диктує нові виклики, які неможливо подолати без здобуття міжнародного досвіду.

Італійський адвокат Массіміліано Бласоне розповів про практику виконання транскордонних рішень в Італії та описав можливості використання міждержавної платформи по торгівлі арештованим майном, яка впроваджена міністерствами юстиції країн ЄС. Окремо він звернув увагу на мережу Connexx, яка працює в транскордонних виконавчих провадженнях у Європі. Також він підкреслив важливість доступу до реєстрів та баз даних для ефективного виконання заходів щодо примусового стягнення боргів. Доступ до таких реєстрів може бути відкритим для громадськості або доступним лише для агентів примусового виконання. Важливі приклади включають реєстри боржників у Чехії, Угорщині, Естонії, Австрії та Бельгії, а також реєстри активів і специфічних даних, таких як банківські рахунки, нерухомість, автомобілі, доходи, корпоративні акції, податкові звіти, борги, транзакції Western Union, онлайн-казино та електронні гаманці.

Цікаві кейси розшуку активів від сторінки домашньої собаки в Інстаграмі до виявлення активів прихованих в криптовалютах недобросовісних боржників навів директор з розслідувань та врегулювання спорів міжнародної компанії S-RM Септімус Кнокс. Він розкрив механізми та методики, які застосовуються в різних юрисдикціях.

Про методику відстеження та ідентифікації активів розповів керуючий партнер міжнародної консалтингової групи Parker Russell Джейсон Паркер. Важливу роль відіграє законодавство, яким у Великій Британії є Акт про прибутки від злочинів (POCA). Під час таких розслідувань використовуються різні методи, зокрема фінансовий аудит, цифрова криміналістика та співпраця з міжнародними правоохоронними органами. Основною метою є не тільки вилучення незаконних активів, а й попередження майбутніх злочинів, аби показати, що злочини не приносять прибутків. У цьому контексті важливою є міжнародна співпраця, що ґрунтується на таких угодах, як Конвенція ООН проти корупції (UNCAC), Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності (UNTOC), Європейська конвенція про взаємну допомогу у кримінальних справах та ініціатива StAR (Stolen Asset Recovery Initiative), що сприяє поверненню викрадених активів. Також сьогодні застосовуються двосторонні та багатосторонні угоди для розслідувань і відстеження активів у різних юрисдикціях.

Захід проводився як частина проекту «Соціальна справедливість та цифрова економіка», що спрямований на залучення кращих міжнародних експертів та практиків до обміну досвідом з українськими колегами, яким опікуєтеся Голова Комітету НААУ з питань примусового виконання Олександр Черних.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів пр...

Прочитайте повну статтю

Микола Кучерявенко: Покращуємо планування на випадок надзвичайних ситуацій та реабілітацію увʼя...

Прочитайте повну статтю

Успішна боротьба з браконьєрством: результати рейдів рибоохоронців Держрибагентства

Прочитайте повну статтю

На особливість подання ордеру через «Електронний суд» звернув увагу ВС

Прочитайте повну статтю

Щодо інформаційних атак на Вищу раду правосуддя та її членів

Прочитайте повну статтю

Суддю Сергія Савицького тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Пе...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартує інформаційна кампанія до “16 днів проти насильства”

Прочитайте повну статтю

Міграційна служба Житомирщини відзначала День Гідності та Свободи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь