Сенсація

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Членство України в НАТО є єдиною запорукою миру не лише в Україні, а й на всьому континенті


Грудень 19
15:00 2024

На цьому голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила під час комітетських слухань на тему: «Законодавче забезпечення набуття Україною повноправного членства в НАТО та завдання парламентської дипломатії». Слухання організував Комітетом з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що лише членство України в НАТО може повернути стійкий мир в Україну та Європу загалом. «Без того, щоби Україна була членом Альянсу ми не можемо розраховувати на жодні інші гарантії безпеки», - сказала вона. Голова Комітету зазначила, що двосторонні безпекові угоди, які Україна на сьогодні уклала вже з понад тридцятьма державами, насправді не є безпековими угодами, а радше обіцянками про допомогу. «Принципово для нас є якраз членство в Альянсі. І точно парламентарі є союзниками і урядовців, і президента, і громадських організацій в тому, щоби максимально спільний наш порядок денний відпрацьовувати з різними нашими партнерами і з інституціями», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона повідомила, що делегація України в Парламентській асамблеї НАТО працює активно та якісно. «Поза тим, я за посадою входжу до Міжпарламентської Ради Україна-НАТО і ми готуємося зараз до спільного візиту до Брюсселя і будемо далі відпрацьовувати наші завдання. Але, очевидно, цими форматами не обмежується наша робота по наближенню до Альянсу», - сказала голова Комітету. За її словами, депутати використовують будь-які можливі майданчики, як от зустрічі з європейськими парламентарями, з національними парламентарями, майданчики парламентських асоціацій, щоби там, де це доречно, порушувати питання головної гарантії безпеки для України, тобто її членства в Альянсі. Водночас, вона зауважила, що через низьку інституційну спроможність, є певна проблема в координації роботи на парламентському рівні. «У нас немає обміну того, що ми далі маємо врахувати, як потрібно скоригувати ті чи інші меседжі, після взаємодії з нашими партнерами, коли ми почули якісь нові сигнали, нові елементи і можемо працювати над спільною відповіддю», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС наголосила на потребі створити платформу для постійної взаємодії з урядовцями та парламентом: «Потрібна постійна взаємодія між віцепрем’єркою і залученими ключовими міністерствами для того, щоби ми це відпрацьовували. Можливо, на майданчику віцепрем’єрки чи урядового офісу ми могли цю платформу для постійного обміну інформацією створити». Вона також переконана, що євроатлантичний напрямок в Україні сьогодні потребує суттєвого підсилення. «На сьогодні є проблема з тим, що ми маємо віцепрем’єрку з цих двох питань (європейської та євроатлантичної інтеграції), міністерку юстиції і головну переговірницю в одній особі. Це означає, що на даний момент питання євроатлантичної інтеграції не має серйозної, політичної, вагомої, пріоритетної координації для того, щоби ми рухалися ефективно. Це означає, що уряд має прийняти відповідні рішення. Можливо, президент має прийняти відповідні рішення стосовно, принаймні, часткового розподілу цих портфелів, або, можливо, Верховна Рада мала би це ініціювати», - наголосила голова Комітету. «Якщо ми дійсно про пріоритетність руху до Альянсу… На сьогодні це питання провисає на всіх рівнях, на жаль, в нашій урядовій роботі, а відповідно ми десь не встигаємо скоординувати свої дії між парламентською та урядовою діяльністю», - підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гендерна рівність як складова євроінтеграції України

Прочитайте повну статтю

Міжнародний Реєстр збитків для України оголосив про відкриття категорії щодо смерті близького ч...

Прочитайте повну статтю

Що потрібно знати водіям: сервісні центри МВС змінюють правила з 4 лютого

Прочитайте повну статтю

Черкаські спецпризначенці КОРД відвідали чотирилапих переселенців у притулку

Прочитайте повну статтю

Апробовано систему «EvaluEd» для проведення інституційного аудиту закладу освіти

Прочитайте повну статтю

У Рівненській області затримали громадяни на Молдови за порушення міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

Співпраця міграційної служби Тернопільщини з Центрами надання адміністративних послуг

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР судитимуть львівського бізнесмена у справі закупівлі неякісного одягу для по...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь