Єдиний вірний шлях України - системно рухатись у напрямку досягнення цілей сталого розвитку


Листопад 11
22:01 2021

Про це заявив виконувач обов’язків Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на EBA Sustainable Development Day. 

Сьогодні в умовах кліматичної зміни та виснаження природних ресурсів для людства першочерговим є скорочення споживання ресурсів, перехід на відновлювані джерела енергії, маловідходні та чисті технології і розбудова системи управління відходами відповідно до європейських стандартів. Усе це задекларовано у 17 Цілях сталого розвитку, які направлені назахист планети, подолання бідності й забезпечення миру і процвітання для всього людства. 

На EBA Sustainable Development Day представники Європейського Союзу, народні депутати, міжнародні експерти спільно з ТОП-менеджерами провідних компаній України зібралися разом, аби обговорити стан справ у впровадженні Цілей сталого розвитку Україною.

За словами Руслана Стрільця,для Міндовкілля важливий діалог між державою, яка формує дієву політику, створює регуляторну базу та відкриває інформацію, і бізнесом, який готовий сприймати ці регуляторні зміни і дотримуватися принципів сталості у своїй роботі. Впевнений, що бізнес вже сьогодні має враховувати цілі Європейського Зеленого Курсу в процесі стратегічного планування свого розвитку. Адже Україна незмінно буде рухатись в тому ж напрямку, що і Європа.

Серед основних документів, схвалених цього року Урядом для переходу України до сталих норм у сфері захисту довкілля, стали Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на період до 2025 року, Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року, оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди, Морська природоохоронна стратегія України тощо.

“А для того, щоб зменшити регуляторний тиск на бізнес, створити умови для сталого розвитку без черг та купи довідок, Міндовкілля впроваджує цифровізацію екологічної сфери. Вже сьогодні на єдиному національному порталі достовірної екологічної інформації «ЕкоСистема» доступні 8 онлайн-послуг, відкриті 70 реєстрів екологічних даних та інтегровані 3 інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, вебсайт“Wownature” та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”, - наголосив Руслан Стрілець.

Серед іншого, Руслан Стрілець розповів про кроки Міндовкілля, які забезпечують досягнення Цілей сталого розвитку у сфері захисту довкілля. Окремо зупинився на цілях 6 «Чиста вода та належні санітарні умови»,  13 «Пом’якшення наслідків зміни клімат», 14 «Збереження морських ресурсів» та 15 «Захисту та відновлення екосистем суші».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибна галузь втратила досвідченого фахівця своєї справи Івана Чернишука

Прочитайте повну статтю

Японія розпочала постачання Держрибагентству сучасної техніки для експлуатації меліоративних си...

Прочитайте повну статтю

«Відбиття атак ворога, сон у болоті, мороз і миші, що кусали за пальці та з’їдали їжу», – так о...

Прочитайте повну статтю

За апеляцією прокуратури до суворішого покарання засуджено хмельничанина, який ґвалтував та роз...

Прочитайте повну статтю

Керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових, внаслідок ч...

Прочитайте повну статтю

Європарламент підтримав створення Ukraine Facility із 39 млрд євро бюджетної допомоги на 2024-2...

Прочитайте повну статтю

Єдиною дієвою стратегією Заходу проти рф має бути рішучість і єдність, — Іванна Климпуш-Цинцадз...

Прочитайте повну статтю

Інформаційний лист № 1/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь