Сенсація

Євгенія Кравчук: Іноземці на різних рівнях мають отримувати інформацію, що таке Україна і чим вона відрізняється від росії


Лютий 12
21:00 2024

Сьогодні не тільки Україна сама про себе говорить, спростовує ті фейки та дезінформацію, яку поширює російська пропаганда і безпосередньо путін, а й інші держави реагують на ці інформаційні випади. Зокрема МЗС Польщі спростувало брехливі заяви кремлівського диктатора щодо початку другої світової війни. Однак роботу щодо пропагування України та українського в усьому світі треба розширювати.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

На її думку, Україні необхідна скоординована політика, щоб російська пропаганда й перекручування історії не мали впливу на іноземців.

«В організації стратегічних комунікацій для пояснення іноземцям, що ж таке Україна, чим вона відрізняється від росії, має бути скоординована політика. І не лише державна політика, адже сьогодні мільйони наших громадян перебувають за кордоном. Вони є амбасадорами України, тож українські чи діаспорні організації можуть і мають частину комунікації брати на себе», - зазначила народна депутатка.

На її думку, важливу роль у просуванні інформації про Україну відіграє так звана культурна дипломатія.

«Гарний приклад – робота Українського інституту, який є частиною МЗС. За час повномасштабного вторгнення рф були відкриті дві філії інституту – у Франції та в Німеччині. Тут можна говорити про певну стратегію на культуру заміщення. Тобто ті майданчики, які раніше надавалися росії, мають надаватися Україні для різних виставок, комунікаційних кампаній», - сказала Євгенія Кравчук.

Також вона додала, що ще одним актуальним напрямком роботи є аналіз інформації про Україну в підручниках держав-партнерів.

«Кілька років тому був великий скандал з італійським підручником з історії, де Крим був відзначений як територія росії, а загалом про Україну було всього дві сторінки загальної інформації без нормальних пояснень. Цю ситуацію треба змінювати, і школярі держав-партнерів мають отримувати широку інформацію про нашу державу. Ми повинні звертатися до цих питань, зокрема під час роботи з колегами-парламентаріями в міжнародних організаціях», - наголосила політикиня.

Вона підкреслила, що на прикладі України добре помітно, як діють авторитарні режими: на наших окупованих територіях росіяни передовсім міняють викладання гуманітарних наук – історії, літератури, забороняють мову.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Залякував місцевих мешканців та мародерив: поліцейські повідомили про підозру черговому колабор...

Прочитайте повну статтю

«Сталевий кордон»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

У Києві відкрилась виставка «10 років агресії – 10 років спротиву»

Прочитайте повну статтю

Аналіз національного ринку першопродажів аквакультурної риби: що і скільки?

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення двох суддів до місцевих судів Донецької...

Прочитайте повну статтю

СБУ затримала поплічника рашистів, який ремонтував російські танки під час боїв за Харків

Прочитайте повну статтю

У Козівському секторі УДМС у Тернопільській області побували гості

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР затримало керівника Укртрансбезпеки на мільйонних поборах з перевізників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь