Кіберполіція викрила псевдоперевізника, який ошукав маріупольців
Співробітники Департаменту кіберполіції викрили 18-річного киянина, який ошукав громадян на евакуаційних перевезеннях. Потерпілі намагалися виїхати з регіонів, де зараз тривають активні бої, зокрема з Маріуполя.
Чоловік у Telegram-каналах публікував оголошення про організацію пасажирських перевезень. Від клієнтів він вимагав передплату від 500 до 3000 гривень на банківську картку.
У такий спосіб фігурант ошукав щонайменше 15 людей. Наразі правоохоронці встановлюють остаточну суму збитків.
Під час обшуку поліцейські вилучили у правопорушника мобільні телефони, SIM-картки, банківські картки та список осіб із зазначеними сумами переказів.
Слідчі Дарницького управління поліції Києва повідомили чоловіку про підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.
Процесуальне керівництво здійснює Дарницька окружна прокуратура.
Департамент кіберполіції Національної поліції України