Кінологи Держприкордонслужби розпочали спеціалізоване навчання в Цивільній гвардії Королівства Іспанії


Березень 22
12:17 2023

Зокрема днями ОБСЄ та Цивільна гвардія розпочали спеціалізований інструкторський курс для українських правоохоронців у Кінологічному центрі Цивільної гвардії Королівства Іспанії. У чотиримісячному навчанні беруть участь шестеро українських прикордонників та двоє представників Державної митної служби України.

Спершу учасники курсу вивчатимуть досвід, як кінолог обирає цуценя для спільної роботи, згодом, вже в тандемі з новим чотирилапим іспанським напарником, українські правоохоронці опанують спеціалізовану кінологічну справу, а із завершенням практики кінологи разом з новими вухастими друзями повернуться в Україну для втілення навичок в службі та передачі досвіду своїм колегам.

«Визнаючи важливу роль кінологічного компонента у протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, а також іншим формам транснаціональної організованої злочинності, ця спільна акція є внеском у посилення безпеки в регіоні ОБСЄ», - підкреслив Олександр Савельєв, керівник проєктів ОБСЄ на офіційній церемонії відкриття.

Комплексна чотиримісячна навчальна програма, побудована на європейських стандартах та найкращих практиках, спрямована на вдосконалення методологій навчання собак Держприкордонслужби та Держмитслужби з виявлення зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

«Програма курсу призначена для задоволення конкретних потреб у навчанні обох установ, визначених шляхом серії спільних консультацій та обмінних візитів впродовж попередніх років до України та Іспанії за сприяння ОБСЄ», - зазначив підполковник Гільєрмо Рейес, голова Цивільної гвардії Королівства Іспанії.

Ризики незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин значно загострилися в умовах російської військової агресії проти України і становлять загрозу європейській безпеці. Це вимагає цілісного підходу та негайних спільних дій для запобігання потраплянню зброї, боєприпасів та вибухових речовин в чужі руки.

«Державна прикордонна служба України робить все можливе для боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин. А також підвищує комфорт, безпеку та швидкість перетину кордону через впровадження інновацій і через міжнародну співпрацю. Ми вдячні ОБСЄ та Цивільній гвардії за допомогу та розглядаємо цей курс як важливий крок у просуванні кінологічного потенціалу України», - підкреслив учасник курсу Сергій Любинецький.

Ініціатива є частиною позабюджетного проєкту ОБСЄ «На підтримку зміцнення спроможностей української влади у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин у всіх його аспектах», що фінансується Європейським Союзом, урядами Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Словаччини, а також за підтримки Литви та Польщі.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним!

Прочитайте повну статтю

Представники ДПС та Торгово-промислової палати України розглянули актуальні питання оподаткуван...

Прочитайте повну статтю

Страхування – це захист від фінансових ризиків та інвестиція у фінансову безпеку

Прочитайте повну статтю

Продовжено набір кандидатів на вакансії офіцерів Служби освітньої безпеки

Прочитайте повну статтю

ЛІЦЕЇ МВС. Івано-Франківськ

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко взяла участь у презентації проєкту КМЄС з підтримки органів сектору цивільн...

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп’ятий розповів, які зміни очікуються в роботі сервісних центрів МВС

Прочитайте повну статтю

З 1 серпня Укрзалізниця додає жіночі купе на рейсах далекого сполучення

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь