Комітет з питань економічного розвитку: Відбулася дискусія щодо функціонування індустріальних парків
Заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський взяв участь у панельній дискусії: «Індустріальні парки – зміцнення економіки завдяки сильним виробникам», яка відбулася напередодні у Києві на платформі Українського будівельного конгресу і була присвячена саме індустріальним паркам.
Під час заходу Дмитро Кисилевський розповів основні новели законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків (реєстр. №12117), який Комітет рекомендував Верховній Раді у першому читанні прийняти за основу.
Також парламентар поділився головними тезами, що обговорювалися:
«Кілька цікавих тез, які прозвучали від експертів: «Стрімкий розвиток індустріальних парків дає поштовх багатьом галузям економіки, зокрема й будівельній.
За три роки широкомасштабної війни, завдяки законодавчим стимулам та послідовній реалізації політики “Зроблено в Україні”, кількість активних індустріальних парків зросла з 4 до майже 20. За цей період зареєстровано 51 індустріальний парк з 97.
70% нових індустріальних парків, які реєструє Уряд, декларують наявність якірних інвесторів (правда це чи ні - не знаю, але декларують).
Для стратегічних іноземних інвесторів, які розглядають будівництво в Україні нових заводів, не менше за воєнні ризики має значення, щоб політика сприяння промисловим виробникам, частиною якої є розвиток індустріальних парків, реалізовувалась довгостроково, незважаючи на зміни влади.
У гострій конкуренції за промислові інвестиції українські індустріальні парки конкурують не стільки між собою, як з індустріальними парками Польщі, Туреччини та інших сусідніх країн. Водночас українські промисловці віддають перевагу своїй країні навіть попри воєнні ризики.
Головні очікування підприємців від держави щодо розвитку індустріальних парків: стабільні правила гри, співфінансування будівництва інженерної інфраструктури, доступ до довгих і дешевих коштів та сприяння з вирішенням проблеми дефіциту робочої сили.»