Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях
1 грудня відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Комітет розглянув проект Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях (реєстр. №6359).
Законопроектом пропонується схвалити рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях. Зокрема у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил, багатонаціональному навчанні «Об'єднані Зусилля - 2022», українсько-американському навчанні «Репід Трайдент - 2022», українсько-британському навчанні «Козак Мейс - 2022», багатонаціональному навчанні «Світла Лавина - 2022», українсько-польському навчанні «Сільвер Сейбер - 2022», українсько-американському навчанні «Сі Бриз - 2022», українсько-румунському навчанні «Ріверайн - 2022», багатонаціональному навчанні «Кленова Арка - 2022» та багатонаціональному навчанні «Вікінг - 2022».
Визнання України членом Програми розширених можливостей НАТО, а також поточна воєнно-політична ситуація створюють необхідність у нарощенні оперативних спроможностей підрозділами Збройних Сил України, зокрема шляхом збільшення кількості багатонаціональних навчань на території України із залученням підрозділів збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми «Партнерство заради миру».
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його за основу та в цілому.
Розглянувши проект Закону про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2023 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року (реєстр. №0136), Комітет ухвалив рішення запропонувати Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом, який визначений головним, рекомендувати Верховній Раді ратифікувати Угоду (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2023 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року.
За результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та деяких інших осіб (реєстр. №5609) та альтернативного проекту Закону (реєстр. №5609-1) Комітет ухвалив рішення звернутися до Голови Верховної Ради України з пропозицією визначити Комітет з питань екологічної політики та природокористування головним з підготовки та попереднього розгляду законопроектів №№ 5609, 5609-1.
Народні депутати у закритому режимі заслухали інформацію начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони та розглянули питання державного оборонного замовлення на 2021 - 2023 роки.
Також було розглянуто питання погодження Комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки змін до Річного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони на 2021 рік.
Крім того, у Комітеті створено робочу групу з розробки проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо реформування грошового забезпечення військовослужбовців. Її керівником визначено народного депутата Ігоря Герасименка.