В Україні зростає запит на дистанційний розгляд судових справ – Григорій Усик


Листопад 19
15:04 2024

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик узяв участь у заході, присвяченому Презентації оновленого аналітичного звіту «Дистанційні слухання в цивільному, господарському та адміністративному процесах», який розробила ГО «Міжрегіональний експертний центр “ПРО Джастіс”» за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice».

У вітальному слові Григорій Усик звернув увагу на актуальність такого звіту, оскільки судова система працює дистанційно з весни 2020 року до теперішнього часу. 

«Перший виклик для судової системи постав під час пандемії COVID-19, коли присутність учасників судових справ безпосередньо в залах судових засідань була обмежена. Нинішня ситуація, яка склалася через повномасштабне вторгнення росії на територію України, – це другий виклик. Але на суди покладено обов’язок здійснювати правосуддя незалежно від подій, які відбуваються, що вимагає пошуку альтернативних способів розгляду судових справ, одним із яких є дистанційний. Наразі тенденція така, що не лише у прифронтових районах, а й у центральних і західних регіонах України зростає запит на дистанційний розгляд судових справ. Це також пов’язано з тим, що люди переїхали у віддалені від своїх домівок місця постійного проживання – в інші регіони або за кордон», – зазначив очільник Вищої ради правосуддя. 

Григорій Усик також зазначив, що аналітичний звіт дає можливість визначити проблемні питання у процедурі розгляду справ дистанційно та їх вирішення шляхом внесення змін у процесуальні кодекси. Наразі на можливість дистанційного розгляду судових справ суттєво впливає незадовільне матеріально-технічне забезпечення судів та відсутність необхідної кількості відповідно оснащених залів.

Під час заходу, який відбувся 18 листопада 2024 року у Верховному Суді, учасники – судді Верховного Суду, представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, експерти ГО «Міжрегіональний експертний центр “ПРО Джастіс”» і проєкту ЄС «Право-Justice» – розглянули вплив цифрових інструментів на доступ до правосуддя і дотримання правових стандартів, обговорили висновки, наведені в аналітичному звіті, а також проаналізували проблеми й перспективи подальшого впровадження дистанційних слухань в Україні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Мін’юст успішно захистив інтереси України у справі за позовом Ігоря Бойка

Прочитайте повну статтю

«1000 днів волі»: МВС України сьогодні представить фільм про непохитних героїв своїх підрозділі...

Прочитайте повну статтю

«Засвітись»: в МВС закликають сформувати звичку носити світловідбивальні елементи

Прочитайте повну статтю

В Україні зростає запит на дистанційний розгляд судових справ – Григорій Усик

Прочитайте повну статтю

1000 днів війни: надаємо воїнам адмінпослуги на Київщині, дякуючи їм за відвагу

Прочитайте повну статтю

1000 днів незламності: працівники Міграційної служби Хмельниччини вшанували пам'ять захисників...

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжує реалізацію майна медведчука: оголошено конкурс на реалізатора ювелірних виробів...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечить управління ТРЦ “Гулівер”: державні інтереси будуть захищені

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь