Комітет з питань здоров’я нації підтримав законопроект щодо обмеження обігу ліків, виробництво яких розташовано на території росії або Білорусі


Квітень 29
15:27 2022

На засіданні Комітету з питань здоров’я нації депутати розглянули проект Закону №7313 щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території росії або Республіки Білорусь.

На сьогодні вже запроваджено заборону на ввезення в Україну ліків російського та білоруського виробництва. Водночас через інші країни до нас можуть потрапляти лікарські засоби міжнародних фармацевтичних компаній, вироблені на російських підприємствах або з їх сировини.

Законопроектом пропонується надати можливість МОЗ відмовляти у державній реєстрації лікарського засобу або скасовувати його державну реєстрацію в Україні у разі, коли буде виявлено, що один, декілька або всі етапи виробництва лікарського засобу здійснюються підприємствами, виробничі потужності яких розташовані на території росії або Білорусії.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону до порядку денного та за результатами розгляду прийняти його за основу і в цілому.

Також депутати розглянули проект Закону №7290. Законопроект розроблений Кабінетом Міністрів з метою приведення положень Кримінального кодексу України у відповідність до норм міжнародного кримінального і гуманітарного права для забезпечення притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні під час збройної агресії росії (геноцид, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини).

Зокрема, законопроект вносить до переліку осіб, що перебувають під захистом міжнародного права, категорію «медичний персонал». До Кримінального кодексу вводиться покарання «за умисне заподіяння удару по будівлі, обладнанню, медичній установі чи транспортному засобу, що має належним чином емблему або розпізнавальний знак, встановлені гуманітарним правом».

Члени Комітету підтримали пропозицію МОЗ щодо уточнення положень статті 434 Кримінального кодексу України. У першій версії документу пропонувалось встановити відповідальність за недбале виконання обов’язків стосовно хворих та поранених. У міністерстві вважають, що потрібно уточнити, в яких саме випадках, і пропонують додати: «якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для пораненого або хворого».

Депутати підтримали законопроект з правкою МОЗ та направили висновок до Комітету з питань правоохоронної діяльності, який є головним при розгляді документу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь