Марія Мезенцева: На весняній сесії ПАРЄ будуть проведені термінові дебати з теми депортації росією українських дітей


Березень 13
18:12 2023

російська федерація продовжує незаконно вивозити українських дітей з окупованих територій. Саме тому Україна ініціює розгляд цього важливого питання відразу на кількох міжнародних майданчиках. Ми готуємо офіційні документи, щоб зафіксувати порушення й повернути дітей додому.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

«За останніми офіційними даними, ми маємо понад 16 тисяч зареєстрованих звернень родичів і батьків щодо тих дітей, яких росія незаконно вивезла з території України. Дітей відправляли на так звані відпочинки у табори, а зараз їх навмисно дезінформують, кажуть, що їхні батьки померли, що їм нікуди повертатися. У дітей забирають документи й не дають доступу до інформації тощо. Наразі 307 дітей повернуто на територію України», - поінформувала парламентарій.

За її словами, 16 тисяч - це не остаточна цифра. Раніше звучала інформація про більш як 200 тисяч незаконно вивезених дітей, але насправді їх може бути значно більше.

«рф не робить нічого ні для того, щоб структури ООН, із якими ми співпрацюємо, або Червоний Хрест, який має відповідний мандат, отримали доступ до цих так званих таборів. Робоча група при Президенті України працює, і вже на весняній сесії ПАРЄ ми матимемо термінові дебати з цієї теми. Наслідком буде резолюція, яку ухвалюватимуть 46 держав-членів. Це буде перший міжнародний документ, який встановить усі наявні порушення. Разом з офісом українського омбудсмена Дмитра Лубінця ми плануємо напрацювати текст документа й у кінці квітня його проголосувати», - сказала політикиня.

Вона додала, що викрадення українських дітей і зміна їхньої української ідентичності - це ознака геноциду, один із найтяжчих злочинів.

«Дуже важливо, що причиною цього всього був головний злочин - злочин агресії росії. Над цим ми також працюємо, і створення спецтрибуналу вже не за горами. Ми рухаємося до зустрічі Ради Європи наприкінці травня у Рейк’явіку, де голови 46 держав-членів обговорять це питання. Наші партнери мають не лише знати цифри, а й діяти спільно з нами», - підсумувала народна депутатка.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Друзі: версія улюбленого серіалу від прикордонників

Прочитайте повну статтю

Галина Михайлюк: У реаліях воєнного часу створення безпечного середовища у закладах освіти є од...

Прочитайте повну статтю

«Ветерани – майбутнє» – у столиці України відбувся форум, присвячений розвитку спортивної реабі...

Прочитайте повну статтю

Цього тижня на продаж виставлено активи банків, що ліквідуються, на 543 млн грн

Прочитайте повну статтю

Оголошення про продаж рухомого майна

Прочитайте повну статтю

Парламентська делегація Молдови відвідала Україну на запрошення Комітету з питань інтеграції Ук...

Прочитайте повну статтю

Олена Шуляк: Україні потрібні спроможні, заможні та інклюзивні громади

Прочитайте повну статтю

МВС України підтримало спортивні змагання «Київ Незламний» для військовослужбовців та ветеранів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь