Марія Мезенцева: Україна послідовно наближає той час, коли на лаву підсудних сядуть усі винні у воєнних злочинах у нашій державі


Березень 24
12:20 2023

Верховна Рада конституційною більшістю голосів ухвалила заяву про необхідність забезпечення відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих злочинів за міжнародним правом на території України. Це ще один приклад сміливої дипломатії, яку продовжує впроваджувати український парламент.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

«Відповідний документ ухвалено напередодні зустрічі робочої групи, до якої увійшло вже тридцять три країни. Вони засідатимуть у Страсбурзі й обговорюватимуть створення трибуналу, спеціального судового органу, щоби притягнути рф до відповідальності за найвищий злочин - злочин агресії. Він учинений найвищим політичним і військовим керівництвом рф із 2014 року проти України. Наша постанова також фокусується на міжнародному механізмі відшкодування всіх збитків. І спецсуд, і цей механізм опрацьовуються делегатами ПАРЄ ще з березня минулого року», - зауважила політикиня.

Вона нагадала, що у травні в Ісландії відбудеться історичне засідання, коли голови урядів 46 держав Ради Європи зустрінуться для обговорення майбутнього цієї організації.

«Важливо, що у фокусі цього засідання буде Україна зі спецтрибуналом та механізмом відшкодування збитків», - додала парламентарій.

За її словами, ухвалена Верховною Радою заява - це ще й звернення до структур Генасамблеї ООН, до країн-членів різних Парламентських асамблей, які вже на своєму рівні ухвалили відповідні постанови.

«Ми працюємо як спецгрупа при Офісі Президента разом із МЗС, із міжнародними організаціями, з міжнародниками та міжнародними прокурорами, щоб рішення про відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих злочинів на території України, було ухвалене якнайшвидше. Щоб ця постанова була підтримана максимальною кількістю депутатів, і впевнені в позитивних рішеннях», - зазначила народна депутатка.

Вона нагадала, що агресор скоїв на території України вже близько 72 тис. воєнних злочинів. І в цьому контексті рішення Міжнародного кримінального суду про затримання Путіна - це історичний момент, який означає, що в короткі строки може бути забезпечена справедливість.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь