"Ми хочемо побачити створення Спеціального міжнародного трибуналу, який притягне Путіна до відповідальності", - Іванна Климпуш-Цинцадзе


Березень 23
21:00 2023

Про це Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС заявила під час інтерв'ю німецькому мовнику Deutsche Welle. Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що ордер Міжнародного кримінального суду на арешт російського президента Путіна є лише початком у процесі встановлення справедливості: «Ми на сьогодні маємо 14 тисяч задокументованих випадків примусової депортації українських дітей. Маємо докласти всіх зусиль - на рівні міжнародних організацій, неурядових активістів, усіх, хто може допомогти - повернути українських дітей додому. Тому що це не лише воєнний злочин. Це акт геноциду проти українського народу - ця депортація, викрадення українських дітей із їхніх українських сімей…. Ми хочемо бути впевнені, що Путін і вся його когорта буде притягнута до відповідальності».

Вона додала, що всі, хто скоював воєнні злочини на території України, мають бути покарані. Також має бути створено Спеціальний міжнародний трибунал, який притягне російського очільника Путіна до відповідальності за скоєння злочину агресії, що неможливо зробити в рамках компетенції Міжнародного кримінального суду. «Ми також сподіваємось, що всі країни-члени Римського статуту поставляться серйозно до ордера на арешт Путіна і, як ми уже почули від німецького міністра юстиції, Путін буде обмежений у міжнародному пересуванні. І цей ордер змусить подумати двічі тих, хто продовжує підтримувати рішення Путіна у цій війні», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету з  питань інтеграції України до ЄС наголосила, що зараз критично важливо гарантувати дуже швидкі, ефективні постачання тієї зброї, яка уже була обіцяна Україні. Це дасть українцям, на додаток до сміливості та відваги, реальні інструменти, щоб, по-перше, захистити свою землю, по-друге, звільнити її: «Ми не можемо досягти цього без підтримки наших західних партнерів. І це може бути реалізовано лише через розуміння, що кожен наш партнер - і на рівні політичних еліт, і на рівні суспільства, буде свідомий тих ризиків, які росія становить і для них. Бо йдеться не лише про Україну. Йдеться про міжнародний порядок. Ідеться про спробу РФ встановити абсолютно іншу модель порядку, де з допомогою сили можна змінити міжнародні кордони, де панує безкарність за скоєні злочини. Усвідомлення цього - ключ до тривалої підтримки Заходу і тієї підтримки, якої ми потребуємо зараз».

Щодо європейської інтеграції України голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС переконана, що важливо чесно комунікувати це питання із суспільством. Не плекати нереалістичних мрій про надшвидке членство в ЄС, а зосередитися на покроковій роботі: «Водночас, вважаю амбіційною і реалістичною метою відкриття переговорів про вступ до ЄС уже наприкінці цього року. І на цьому нам потрібно зосередити свої зусилля. І ми маємо виконати свою домашню роботу для цього. Але, впевнена, що трансформації на шляху України до ЄС гарантують перетворення на краще».

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила впевненість, що сміливість і неймовірна здатність до мобілізації українського суспільства буде і далі мати підтримку Заходу, і ця підтримка буде оперативною і вчасною: «Щоби ми отримали інструменти захистити себе і звільнити свою землю». Вона також упевнена, що війна закінчиться перемогою України.

Дивитися інтерв’ю: https://bit.ly/3FGPMiU

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь