Мінцифра, Дія.Цифрова освіта, МОН, PFE і Genesis запустять у 50 університетах курс, що навчить 60 000 студентів створювати цифрові продукти


Грудень 14
16:13 2021

14 грудня 2021 року в UNIT.City відбулася пресконференція про запуск масштабної колаборації IT-бізнесу й освіти. Під час пресконференції оголосили, що протягом 2022 року в більш ніж 50 українських університетах буде впроваджено навчальний курс «Створення і розвиток IT-продуктів» — освітню програму з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти. 

Партнерами проєкту стали Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України. 

Це перший етап масштабної освітньої ініціативи, яку розробили в Product IT Foundation for Education (PFE) — громадській організації, створеній IT-компанією Genesis та представниками фонду Horizon Capital і Київської школи економіки. 

Основ продуктового IT навчать 60 000 українських студентів протягом наступних п'яти років. За приблизними підрахунками PFE, одна людина в продуктовому IT генерує в 76 разів більше доходу, ніж середньостатистична працезайнята особа в Україні. Навіть якщо 1% студентів, які опанують курс, почнуть кар'єру в продуктових компаніях або заснують власний стартап, це згенерує мільярди гривень в економіку через додаткову вартість цифрових продуктів. 

Як зазначив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на пресконференції, ринок IT в Україні постійно зростає. «Зʼявляються нові компанії, масштабуються наявні — це хороші тенденції. До того ж Мінцифра створює додаткові стимули від держави, щоб збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Незабаром ми запускаємо проєкт Дія Сity та Фонд Фондів. Але в таких умовах темпи та якість підготовки ІТ-спеціалістів не задовольняють попит. Разом із МОН ми вже працюємо над реформою IT-освіти та вдячні всьому соціально відповідальному IT-бізнесу, який співпрацює з нами заради спільної мети», — підкреслив він. 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Ми системно долучаємося до вдосконалення вищої освіти. Наприклад, минулого навчального року Мінцифра з YEP запустили проєкт “Підприємницький університет”, у межах якого сьогодні у 85 університетах викладається дисципліна про інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами. А нова ініціатива про запуск курсу щодо створення і розвитку IT-продуктів є фактично елементом реформи IT-освіти».

Пропонуватимуть пройти навчальну програму студентам других-третіх курсів — як технічних, так і нетехнічних спеціальностей. Вона має надихнути молодь, дати уявлення про те, як функціонує IT-бізнес, та підготувати компетентні кадри для українського IT-ринку в цілому. Студентам запропонують практичні заняття, лекції, microlearning-блоки, бізнес-симуляції, роботу над реальними кейсами компаній. Найкращі студенти отримають менторську підтримку від провідних фахівців продуктового IT.

«Наша місія — розвиток IT-підприємництва в Україні через модернізацію освітніх підходів. Ми не конкуруємо з державними ЗВО, а бачимо перспективу в кооперації з ними задля вдосконалення практичної складової навчання. Таким чином студенти з усієї країни матимуть доступ до сучасних освітніх практик», — зазначив Голова PFE Ілля Бачурін.

На пілотному етапі до курсу отримають доступ студенти Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Чернігівська політехніка», Одеської юридичної академії та факультету інформатики (ФІОТ) Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. З вересня 2022 року курс планують розширити на більш ніж 50 закладів вищої освіти по всій країні. Допомагати з онлайн-адаптацією курсу буде студія онлайн-освіти EdEra.

«Ми працюємо над тим, щоб освіта відповідала запитам суспільства та ринку, а доступ до актуальних освітніх програм мали студенти не лише з міст-мільйонників, а й із регіонів. Ми віримо, що курс, створений практиками, сприятиме розвитку підприємницького духу та стане джерелом прикладних знань про галузь», — зазначив Міністр освіти України Сергій Шкарлет. «Цей курс — наймасштабніша інтеграція освіти й бізнесу в цьому напрямі. З боку Міністерства забезпечимо PFE підтримкою та допоможемо впровадити курс у навчальні програми університетів», — запевнив він. 

Головним ініціатором створення PFE та драйвером проєкту став співзасновник і СЕО Genesis Володимир Многолєтній. 

«За 12 років ми в Genesis створили десятки продуктів для користувачів у всьому світі. Зібрали сотні успішних кейсів, а також робили помилки. Ми хочемо ділитися цим досвідом та експертизою зі студентами. В останні п’ять років постійно інвестуємо в модернізацію української академічної освіти й власні навчальні програми, бо віримо, що лише співпраця бізнесу та освітніх інститутів може пришвидшити розвиток IT-ринку та економіки країни», — наголосив він. 

Про PFE

Product IT Foundation for Education (PFE) — громадська організація, створена компанією Genesis, представниками фонду Horizon Capital та Київської школи економіки. Очолює PFE методолог бізнес-навчання Ілля Бачурін. Фундацію створено задля розвитку IT-освіти та впровадження найкращих практик сучасного бізнес-навчання в українську систему академічної освіти.

Стратегічні цілі PFE:

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

З 1 листопада забороняється вилов риби у зимувальних ямах

Прочитайте повну статтю

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олена Вінтоняк провели двосторонні зустрічі на полях COSAC

Прочитайте повну статтю

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв взяв участь у к...

Прочитайте повну статтю

Відбулися засідання підкомітетів Комітету з питань освіти, науки та інновацій

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України на пленарному засіданні 29 жовтня прийняла шість Законів, дев’ять законоп...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватос...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко здійснив дводенний робочий візит на Житомирщину

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо особливостей складання кваліфікаційн...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь