Мінцифра на OGP Global Summit: досвід української Дії та естонського mRiik
Також у події взяли участь Саманта Пауер, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Лукас Ільвес, віцеканцлер з питань цифрового розвитку Естонії, Андреа Штудер, заступниця генеральної директорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).
Обговорили відкрите та електронне урядування та досвід впровадження українського застосунку Дія та естонського — mRiik.
«За 4 роки Дія стала справжнім love mark для понад 19 мільйонів українців. А тепер вона завойовує увагу всього світу. Звісно, все це було б неможливим без постійної підтримки партнерів. Нам вдалося залучити міжнародних партнерів до більшості проєктів, я вдячний усім, хто повірив у наші ідеї. USAID, Швейцарська агенція розвитку та багато інших. Ми робимо все можливе, щоб кожен вкладений вами долар працював на 100%», — зазначив Михайло Федоров під час виступу.
Саманта Пауер під час виступу оголосила, що Естонія разом з USAID підтримуватиме впровадження та розробку аналогічних застосунків до Дії в інших країнах світу: «На початку цього року я мала честь оголосити, що USAID підтримає Колумбію та Замбію у створенні аналогічного досвіду електронного урядування. Сьогодні я рада оголосити, що Естонія підтримає ці зусилля в партнерстві з USAID та Міністерством цифрової трансформації України. Використовуючи досвід Естонії в адаптації нових технологій до різних систем, ми працюватимемо над моделюванням Дії та базової цифрової державної інфраструктури в більшій кількості країн».
Під час виступу Валерія Іонан розповіла про досвід України в розробці Дії та пояснила, як його можуть запозичити інші країни: «Співпраця України та Естонії — приклад взаємної підтримки цифрового прогресу різних держав. Вже понад 10 років робить значний внесок у цифрову трансформацію України: багато українських застосунків для електронного урядування розроблено з урахуванням досвіду Естонії. Наприклад, система обміну даними Трембіта базується на системі, подібній до естонської X-road. З кінця 2022 року Естонія та Україна співпрацюють у розробці пілотного проєкту mRiik — мобільного застосунку, створеного на базі української Дії. Тому нам дійсно пощастило мати такого наставника з цифрової трансформації, як Естонія».
Лукас Ільвес, віцеканцлер з питань цифрового розвитку Естонії, розповів про співпрацю Естонії та України: «Ми дуже уважно вивчаємо, як ми можемо навчитися з досвіду інших країн. Я особливо пишаюся співпрацею з Україною, оскільки вона дійсно була двосторонньою. На початку минулого десятиліття, можливо, більше досвіду надходило з Естонії. Але зараз це вирівнялося. І сьогодні наші команди вчаться одна в одної».
Андреа Штудер, заступниця гендиректорки SDC зазначила, що саме завдяки партнерству вдається запускати такі інновації, як Дія та mRiik: «Уся ця прискорена цифрова трансформація стала можливою завдяки одному секретному інгредієнту — партнерству. По-перше, партнерство між урядом, приватним сектором та громадянським суспільством. А також широке партнерство та співпраця між міжнародними суб’єктами розвитку, як-от USAID, Швейцарія та інші. Саме в цьому дусі партнерства народилися такі інноваційні та передові рішення, як Дія та mRiik. Для Швейцарії було великою честю підтримувати цю плідну співпрацю між Україною та Естонією, і ми будемо раді поширювати та просувати ці спільні рішення серед наших партнерів по всьому світу».
Переглянути трансляцію виступу Мінцифри на OGP Global Summit можна за посиланням — https://www.opengovpartnership.org/events/2023-ogp-global-summit-tallinn-estonia/
Open Government Partnership — міжнародна ініціатива, яка об’єднує уряди та суспільство для створення позитивних змін у житті громадян.
OGP Global Summit — захід для представників центральних, місцевих та регіональних влад, які обмінюються досвідом, найкращими практиками та прогресом у реалізації ініціатив відкритого уряду. OGP Саміт об’єднує представників 75 країн на 104 місцевих урядів, що разом налічує понад два мільйони учасників.