Міністр соціальної політики України Марина Лазебна відвідала Волинську область


Квітень 01
13:48 2022

Вже розпочато відлік другого місяця героїчної боротьби українського народу з російськими загарбниками. Жоден регіон України нині не перебуває в безпеці. Ворожі бомби та ракети скрізь залишають рани, забирають життя і ламають долі людей. Наразі можна лише говорити про більш-менш безпечні регіони. Волинська область, яку 31 березня з робочою поїздкою відвідала

Марина Лазебна, є одним з небагатьох «острівців» такої безпеки. Хоча регіон з перших днів війни зазнав ракетних ударів, на сьогодні Волинь прийняла більш як 42 тисячі вимушено переміщених українців.

Під час поїздки Марина Лазебна зустрілась із керівництвом Волинської обласної військової адміністрації, обговорила низку нагальних поточних питань та провела нараду щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

З початку війни, за інформацією Волинській ОВА, в області прийняли 42 тисячі 785 внутрішніх переселенців.

Міністр поінформувала, що Уряд розширив можливості для реєстрації ВПО. Якщо раніше довідки внутрішньо переміщеним особам видавали лише органи соціального захисту населення РДА та міста обласного значення, то тепер людина зможе звернутись до уповноваженої особи громади, центрів надання адміністративних послуг. Для цього було доопрацьовано відповідне програмне забезпечення. Згодом планується запровадити найбільш зручний канал реєстрації – просто подати заяву дистанційно через Портал Дія.

Міністр наголосила на важливості реєстрації внутрішньо переміщених осіб та закликала посилити в області інформаційно-роз’яснювальну роботу з цього питання. «Дуже важливо, щоб люди ставали на облік, і таким чином, подавали про себе інформацію до Єдиної бази даних. Адже саме це дасть можливість зрозуміти їх потреби і правильно оцінити потреби громад, що приймають до себе людей, та спланувати допомогу», – зауважила Марина Лазебна.

За словами керівника Волинської ОВА, наразі в області вільних місць для розташування – понад 7 тисяч. За необхідності їх кількість збільшують.

Також Міністр відвідала Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку, ознайомилась з матеріально-технічними умовами роботи Центру, поспілкувалась з відвідувачами, в т. ч. із числа внутрішньо переміщених осіб.

Крім ВПО, надважливим питанням є робота гуманітарних хабів. Загалом з початку війни Координаційний центр при Волинській ОВА організував роботу кількох центрів, у яких працюють за двома основними напрямами: допомога військовим та населенню інших регіонів.

Керівник Волинської ОВА поінформував, що за місяць через гуманітарні хаби області прийнято та розсортовано більше 2,5 тисячі тонн вантажів.

За цей період з логістичних складів Волинської ОВА відправлено:

• понад 60 багатотонних вантажних автомобілів гуманітарної допомоги. Це: продукти харчування, засоби гігієни, побутова хімія, медичні товари, медичне обладнання, ліки, побутові речі, технічне приладдя, інструменти, одяг, військова амуніція, енергетичне обладнання;

• понад 40 автомобілів із медичними вантажами (кровоспинні препарати, ліки, антисептики, шприци, медичні рукавиці та маски, розчини для ін'єкцій тощо).

Залізницею відправили 62 вагони із продуктами харчування (понад 700 т.), засобами гігієни (понад 120 т.), одягом (понад 150 т.), побутовими речами (понад 80 т.), медичними товарами (понад 50 т.).

Гуманітарна допомога доставлялась, зокрема, в Донецьку, Київську, Луганську, Миколаївську, Харківську, Сумську та Чернігівську області:

Міністр ознайомилась із роботою одного з Логістичних центрів та поспілкувалась з персоналом, що забезпечує його роботу.

Щоденно цей склад, площею 6000 кв. м, опрацьовує від 20 тонн вантажів, а його роботу забезпечують 3 штатних працівники та більш як 20 волонтерів.

Марина Лазебна подякувала всім, хто долучився до забезпечення роботи гуманітарних хабів, від надання приміщень до сортування та відвантаження допомоги.

З метою безпосереднього ознайомлення з умовами перебування та спілкування з внутрішньо переміщеними особами, Марина Лазебна відвідала реабілітаційний комплекс, де перебувають 25 внутрішнього переміщених осіб, геріатричний пансіонат, в якому знаходяться 52 внутрішньо переміщені особи (з них 47 підопічних Коростенського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці) та перинатальний центр.

Про останній заклад хочеться окремо сказати декілька слів, адже в ньому допомагають побачити світ новим життям, новим українцям і україночкам, за мирне і демократичне майбутнє яких, зараз іде війна між світлом і темрявою. З початку запровадження воєнного стану в цьому перинатальному центрі народилось 229 дітей, із них дівчаток – 119, хлопчиків- 110, чотири двійні.

Станом на 30.03.2022 року у центрі народили 26 жінок з числа внутрішньо переміщених осіб і ще 96 перебувають на обліку в жіночій консультації. Все буде Україна!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 6 від 23 січня 202...

Прочитайте повну статтю

АРМА спрямувало понад 423 мільйони гривень до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії

Прочитайте повну статтю

Керівництво Верховної Ради України, народні депутати України, керівництво та працівники Апарату...

Прочитайте повну статтю

Цифровізація геологічної інформації – серед пріоритетів роботи Держгеонадр

Прочитайте повну статтю

Відбувся другий раунд консультацій з Європейською Комісією щодо підготовки Дорожньої карти з ве...

Прочитайте повну статтю

Посилення відповідальності за порушення санкцій: відбулося експертне обговорення законопроєкту

Прочитайте повну статтю

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Прочитайте повну статтю

Протягом року на Закарпатті оформлено 621 посвідку на тимчасове проживання в Україні

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь