“Мінветеранів розробляє порядок надання статусу УБД членам добровольчих формувань тергромад”, – перший заступник міністра Олександр Порхун
Міністерство у справах ветеранів України працює над дієвим механізмом, щоб кожен Захисник та Захисниця, які боронять нашу країну від російських загарбників, отримали статус учасника бойових дій (УБД) та належні соціальні гарантії від держави.
Про це під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів наголосив перший заступник міністра у справах ветеранів, Герой України Олександр Порхун.
Він зазначив, що Мінветеранів підготувало зміни до постанови КМУ №740 про порядок надання статусу УБД, а саме – щодо механізму надання такого статусу членам добровольчих формувань територіальних громад, відповідно до Закону України №2121 від 15 березня 2022 року. Документ вже погоджено з органами центральної виконавчої влади і наразі перебуває на правовій експертизі у Міністерстві юстиції.
“Статус УБД гарантує певні пільги від держави, органів місцевого самоврядування і подальшу підтримку учасників бойових дій. Це і пільги з оплати ЖКГ-послуг, і безоплатне отримання вищої освіти та перенавчання за певними спеціальностями, безоплатна психологічна реабілітація та підтримка”, – розповів Олександр Порхун.
Перший заступник міністра зазначив, що Мінветеранів також активно працює над тим, щоб унеможливити випадки так званого “військового туризму” в Україні, коли певні особи отримували статус УБД лише після кількаденного перебування у зоні проведення бойових дій.
“Така ситуація виникла ще у 2014 році. Наразі Мінветеранів працює над тим, щоб всі наші Захисники та Захисниці, які боронять нашу державу, отримали статус учасника бойових дій. Ще до повномасштабної війни певними напрацюваннями нам вдалося зрізати такий “туризм”. І запропоновані нами зміни до 740-ї постанови про Порядок теж забезпечить боротьбу з “військовим туризмом”, – наголосив Олександр Порхун.
![](https://mva.gov.ua/storage/app/sites/1/uploaded-files/Screenshot%202022-05-09%20183528.png)