Михайло Радуцький: за програмою PEPFAR США планує виділити Україні $118,5 млн для боротьби із розповсюдженням ВІЛ/СНІД


Березень 14
12:12 2023

Голова Комітету з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що вчора у Варшаві пройшло спільне засідання PEPFAR, Глобального фонду та української делегації, на якому обговорювали операційний план допомоги Україні на 2023 рік та планування програм Глобального фонду на 2024-2026 роки протидії ВІЛ та туберкульозу в умовах війни росії проти України. Доктор Джон Нкенґасонґ, глобальний координатор США з питань СНІДу, анонсував виділення загального фінансування Україні з боку PEPFAR у сумі 118,5 млн доларів терміном на два роки. Крім цього, Глобальний фонд також анонсував виділення 157 млн доларів допомоги на 2024-2026 роки.

«Хочу подякувати партнерам за збільшення обсягу підтримки України під час війни. Сьогодні ворог продовжує майже щоденно знищувати медичну інфраструктуру нашої країни: 1345 об’єктів медичних закладів пошкоджено, 176 об’єктів медичних закладів повністю зруйновані та відновленню не підлягають. Значну частину бюджету Україна направляє на фінансування ЗСУ. В таких умовах без підтримки країн-партнерів та міжнародних організацій самостійно ми б не змогли забезпечити належний рівень профілактики та лікування пацієнтів із ВІЛ/СНІД», - сказав Михайло Радуцький.

Він зазначив, що у грудні минулого року у складі делегації депутатів Верховної Ради відвідав США. На зустрічі із Анжелою Акрекар, заступницею головного координатора з питань СНІДу Державного департаменту США, обговорювали реалізацію програми PEPFAR, надзвичайної ініціативи Президента США для допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД в Україні.

За словами Михайла Радуцького, у 2022 році США через програму PEPFAR виділили втричі більше коштів, ніж у 2021 році, що дозволило забезпечити тестуванням, антиретровірусною терапією, програмами реабілітації, психологічною підтримкою українських пацієнтів. Він звернувся до доктора Акрекар з проханням розглянути можливість у 2023 році збільшити обсяг допомоги в межах програми PEPFAR.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Катерина Павліченко провела робочу зустріч з Директоркою Центру запобігання конфліктам ОБСЄ Кет...

Прочитайте повну статтю

До 15 років ув’язнення засуджено правоохоронницю з Луганщини, яка перейшла на службу до окупант...

Прочитайте повну статтю

Війська рф здійснили повітряні атаки по Харкову та Лозовій, одна людина загинула, щонайменше 13...

Прочитайте повну статтю

ВАКС задовольнив позовну заяву Мін’юсту про застосування санкції до АТ «Невская Косметика». В д...

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва затримала диверсантів, які на замовлення спецслужб рф спалили залізничну релейну...

Прочитайте повну статтю

Ворог знову поцілив по Харкову: поліція працює на місці влучання

Прочитайте повну статтю

Відновлено оформлення паспортних документів у закордонних підрозділах ДП «Документ»

Прочитайте повну статтю

Збройна агресія рф проти України завдала значної шкоди рибному господарству

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь