МВС та UNFPA нарощує співпрацю щодо ефективного реагування на сексуальне насильство в умовах війни


Травень 13
13:26 2022

Сьогодні, 13 травня, заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко провела зустріч Головою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надалем.

У зв’язку зі збройною агресією рф на території України, сторони розширюють співпрацю у частині реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з війною. UNFPA надаватиме допомогу українським правоохоронцям у документуванні сексуальних злочинів, вчинених російськими окупантами, а також постраждалим. 

Катерина Павліченко поінформувала, що в декількох областях України, а саме на Київщині та Сумщині, функціонує спеціалізована поліцейська мобільна група для виявлення та розслідування фактів сексуального насильства проти мирних жителів. Поліцейські спільно з психологами проводять бесіду з цивільним населенням, опрацьовують інформацію про ймовірні випадки зґвалтувань та інших злочинів сексуального характеру, надають психологічну допомогу. Далі такі групи будуть масштабуватися та працювати на інших деокупованих територіях. 

"Особливої актуальності у розрізі воєнних злочинів набувають статеві злочини. Вони є дуже латентними, про них не хочеться говорити та навіть згадувати. Ця рана потребує довгого комплексного лікування. Наше завдання - виявити потерпілих, задокументувати та розслідувати ці злочини, і головне - орієнтувати постраждалих на отримання комплексної допомоги: соціальної, психологічної, реабілітаційної, медичної, юридичної", - наголосила заступниця очільника МВС. 

Своєю чергою, Хайме Надаль розповів, що UNFPA наразі надає соціально-психологічні послуги постраждалим, які пережили насильство, у 12 регіонах України. 

"Фахівці Фонду ООН у галузі народонаселення здійснюють виїзди у віддалені населені пункти і вздовж лінії зіткнення та надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства", - сказав він.

Крім цього, сторони продовжуватимуть роботу щодо протидії домашньому насильству та впровадження засобів електронного контролю за кривдниками.

Департамент комунікації МВС України Фото Андрія Новицького

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь