«На 9 день пошуків ми почули стогін з-під завалів. Оголосили хвилину тиші і …», - учасник пошуково-рятувальної місії у Туреччині


Березень 15
18:27 2023

14 березня 2023 року надзвичайника Віталія Камададзе нагороджено цінним подарунком від імені  Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля - наручним годинником. Він - заступник начальника частини аварійно-рятувальних робіт Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України. У лютому цього року надзвичайник брав участь у пошуково-рятувальній місії у Туреччині. Роботи велися в одній із найскладніших ділянок міста Антак’я провінції Хатай на півдні країни. Цей регіон найбільше постраждав від землетрусу. 

Віталій зазначив, що специфіка розбору завалів після ракетних обстрілів та землетрусу відрізняється. Попри велику ймовірність обвалу конструкцій зруйнованого під’їзду, надзвичайники майже без важкої техніки шукали людей під завалами. 

«Після ракетних обстрілів будинки більше зруйновані. У Туреччині були підземні поштовхи, тому будівлі наче цілі, але дуже хиткі. Треба було більше контролювати особовий склад, бо аварійність підвищена. Але ми впоралися, адже працювали злагоджено і виконували поставлені перед собою задачі», - розповів рятувальник. 

На 9-й день з-під завалів вдалося врятувати жінку.

«Ми відпрацьовували сектор, почули шевеління і наче стогін. Ми призупинили роботу, оголосили хвилину тиші і кінологічний розрахунок підтвердив місцезнаходження потерпілої жінки. За допомогою камер протягом 15 хвилин ми її визволили. На диво жінка була неушкоджена, хоча й перебувала в уламках каміння. Ми передали потерпілу лікарям швидкої допомоги у притомному стані», - згадав Віталій Камададзе. 

Загалом Віталій Камададзе працює рятувальником вже 15 років. Під час повномасштабної війни постійно долучається до розбору завалів після російських ракетних обстрілів. Зокрема працював на Київщині, а також у місті Дніпро. 

«Звичайно, всі виїзди складні, але емоції завжди залишаю десь вдома. Я працюю з холодним розумом. Звичайно, коли гинуть діти - це важко. Але якось справляємося, працюємо», - поділився рятувальник. 

Війна в Україні триває, тому щодня життя українців під загрозою, зокрема через ворожі ракетні обстріли. Віталій зазначив, що у будь-якій ситуації, особливо якщо ви опинилися під обстрілами, важливо зберігати спокій. 

«Ми розуміємо, що у людей паніка, коли вони опиняються під завалами. Але ми завжди знаємо, що є шанс на те, що ми врятуємо їх живими. Важливо! Якщо людина чує хвилину тиші, вона повинна за можливості подати знаки - наприклад постукати камінням, щоб ми почули і швидше визволили її», - радить надзвичайник. 

Найбільше бажання Віталія Камададзе - щоб якнайшвидше настала перемога України, а в оточуючих було більше приводів для посмішок.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь