На Дніпропетровщині громада почала сортувати сміття за допомогою супергероїв, тренінгів та фестивалів


Лютий 08
09:41 2022

У 2019 році на території Криничанської громади, що на Дніпропетровщині, було 135 сміттєвих баків, відходи з яких звозили на спільне сміттєзвалище та просто скидали докупи. Усе змінилося після участі громади в конкурсі екопросвітницьких проєктів від U-LEAD. Тепер в громаді з’явився підприємець, який займається збором вторсировини, місцеві мешканці знають все про сортування, а в дитсадках про екологію розповідають супергерої, повідомила експрацівниця виконкому селищної ради Вікторія Троценко.

Два роки тому молодіжна громадська організація «Корінь екології» виборола грант для проведення просвітницької роботи серед населення. Завдяки отриманим коштам в громаді влаштували екологічний фестиваль, придбали сортувальні баки, провели тренінги та лекції з експертами та навіть створили власних супергероїв.

«Проєкт охоплював усі верстви населення: від дошкільнят до пенсіонерів. Було вирішено залучити фахових експертів, які б могли детально та зрозуміло пояснити все кожному жителю громади. А для дошкільнят та учнів молодшої школи вигадали супергероїв, які розповідають про сортування та екологічну свідомість», — розповіла Вікторія Троценко.

Оскільки на території громади не було сортувальної станції, активісти намагалися домовитися із сусідніми містами. Утім ніхто не погоджувався їхати до громади через відсутність будь-якої фінансової вигоди. Зрештою громаду врятував місцевий підприємець.

«Євген Собаченко дуже вболівав за нашу роботу, підтримував, завжди цікавився новинами. А побачивши, що люди вже більш-менш орієнтуються в правилах сортування, вирішив відкрити щось на кшталт сортувальної станції. Це звичайне приміщення, куди можна привезти відсортовані ТПВ. Також Євген встановив у центрі Криничок сітки для збору відходів», — зазначила пані Троценко.

Вона також запевнила, що після проведення просвітницької кампанії кількість людей, які сортують сміття, збільшилася. Місцеві мешканці стали частіше користуватися багаторазовими сумками, відмовляються від пакетів та користуються сортувальними баками.

«Для Швейцарії наш результат — не показник, але для нас — це успіх. Я бачу, як жваво наповнюються баки, як в магазинах збираються банки з батарейками. Це свідчить про те, що люди реагують і роблять все правильно. Від написання проєкту до кожного етапу нас супроводжували експерти «U-LEAD з Європою». Ми відчували підтримку, силу команди та віру. Це безцінно. Завдяки цьому проєкту ми побачили в громаді людей, які готові допомагати одне одному та змінювати звички заради спільного майбутнього», — додала учасниця проєкту.

Вже незабаром читайте детальне інтерв’ю з паном Олексієм Гнатюком, заступником голови Прилісненської громади, про шлях громади до успіху.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь