На Київщині відзначили Всесвітній день вишиванки


Травень 16
15:05 2024

Колектив Міграційної служби столиці України та області долучився до святкування Всесвітнього дня вишиванки.

Українська вишиванка – потужний культурний символ. Її орнамент демонструє зв′язок із попередніми поколіннями, любов до батьківщини та прийняття традицій рідного краю. Тому в Україні у кожному регіоні вишиті сорочки мають свої особливості, які характеризують культурну спадщину області.

У вишиванок Київщини вільний крій з широким подолом, пишні рукави та комірець-стійка. Їхню нижню частину прикрашали специфічним орнаментом – зубцями. Сорочки виділяються розмаїттям рослинних візерунків. На них бачимо хміль, грона винограду, маки, пшеничні колоски.

На Харківщині популярні червоні та чорні вишиванки, зроблені грубою об'ємною ниткою, із зображенням дерева життя. А на Херсонщині на сорочках можна знайти вишитих тварин. На Полтавщині вишивали «білим по білому». На Сумщині переважали рослинно-геометричні візерунки дрібним хрестиком. Вишиванки Вінниччини цінують за різноманітність елементів та технік. На Чернігівщині поєднували кілька видів швів у одній вишивці. У Донецькій та Луганській областях прикрашали сорочки вишитими квітами, деревами та птахами. Завдяки використанню ниток різних текстур вишивка здавалася об'ємною.

А на кримських вишиванках – різноманітність візерунків із сакральним значенням. Так, вигнута гілка з листям «егрі дав» означала розвиток і непостійність, дерево символізувало чоловіче начало, а гвоздики були символом людей похилого віку.

Відзначати цього року Всесвітній день вишиванки маємо змогу завдяки українським військовим, за що їм безмежно вдячні. Нехай це свято ще раз згуртує усіх українців у справі захисту своєї ідентичності, а традиційне вбрання стане надійним оберегом в цій боротьбі!

Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь