На Миколаївщині проведено масштабні військові навчання
На полігоні Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів «Широкий лан» проведено інструкторсько-методичні заняття в рамках підбиття підсумків діяльності Збройних Сил України за 2021 рік. На навчаннях були присутні міністр оборони України Олексій Резніков та головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, а також командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан та його заступник генерал-лейтенант Юрій Лебідь.
Інструкторсько-методичні заняття мають на меті опрацювати єдині погляди на організацію та проведення заходів підготовки військ (сил) у 2022 навчальному році з урахуванням іноземного досвіду та досвіду, здобутого Збройними Силами України на сході держави. Головнокомандувач Збройних Сил України висловив вдячність державам-партнерам за вагому матеріально-технічну допомогу і непохитну підтримку України.
"Ми придбали й отримали від партнерів у якості матеріально-технічної допомоги високотехнологічне озброєння, що суттєво підвищило боєздатність Збройних Сил України. Це, зокрема, розвідувально-ударні комплекси «Байрактар» та протитанкові ракетні комплекси «Джавелін». Враховуючи досвід бойових дій в районі проведення операції Об’єднаних сил, ми відпрацювали нову тактику їхнього застосування в бойових умовах та продемонстрували командирам бригад і полків. Ми також показали їхнє комплексне застосування в умовах ночі та поганої видимості", – зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.
Зазначимо, що з метою нарощування оперативних спроможностей, бойового залагодження підрозділів і досягнення взаємосумісності органів управління силових структур, Національна гвардія України постійно бере участь у спільних командно-штабних навчаннях разом з іншими складовими сектору безпеки й оборони держави.
Зокрема стратегічні командно-штабні навчання «Гвардія–2020» та «Гвардія 2021», «Об’єднані зусилля», а також міжнародні навчання, такі як Rapid Trident та Sea Breathe.
Вони дають змогу практично відпрацювати набуті знання та відпрацювати спільні дії з підрозділами Збройних Сил України, військовими формуваннями держав-партнерів, врахувати сучасні підходи до застосування військ (сил) країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років під час Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил.
За матеріалами пресслужби НГУ