На своєму місці: як українські студенти допомагають ЗСУ та цивільному населенню


Травень 03
12:27 2022

Під час війни кожен оберігає свій фронт. Сьогодні розповімо про студентів і викладачів Вінницького національного технічного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки, які сприяють перемозі та створюють унікальні пристрої.

Студенти Вінницького національного технічного університету розробили звукові маячки, що можуть подати сигнал рятувальникам із підвалів і врятувати життя українців. На одному заряді пристрої працюють до 12 годин, наразі хлопці роздають їх волонтерам Київщини та Миколаївщини.

«Коли влучили у вінницький аеропорт, людей довго шукали під завалами. Відразу з'явилася ідея зробити пристрій, що зможе подати звуковий сигнал для знаходження потерпілих. Так з’явився маячок», – повідомив студент-винахідник Владислав Прияжний.

Працівники та студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки від перших днів війни наближають перемогу України. Хтось вступив до лав ЗСУ, інші почали консервувати м’ясо, робити саморобні джгути та збирати гуманітарну допомогу для захисників і захисниць. Науковці закладу виготовляють мазі, олії, настоянки та пасти, що мають протизапальну, дезінфекційну, знеболювальну та протиопікову функції. Студенти також вдасноруч створюють сонячні панелі, які здатні заряджати до чотирьох пристроїв одночасно. Деякі складові приладів купували, інші винахідники виготовляли самостійно на 3D-принтері.

«Під час спілкування з бійцями ми почули про проблеми – на блокпостах і місцях угрупування немає стаціонарних джерел живлення, а можливість використовувати дизельні генератори не завжди є, тому вирішили долучитися до розв’язання проблеми. Почали проєктування та виготовлення автономних модулів зарядки пауербанків, смартфонів, планшетів та іншої техніки з використанням сонячних панелей», – повідомив професор кафедри експериментальної фізики, інформаційних і освітніх технологій Олександр Мартинюк.

Розроблені пристрої дозволяють захисникам і захисницям упродовж усього світлового дня заряджати ґаджети. Прилади демонструють високу продуктивність навіть у приміщеннях.

Пам’ятайте, що кожен здобуває Україні славу на своєму місці. Поширюйте історії про учнів, студентів і науковців, які наближають перемогу, додаючи до публікацій хештег #на_своєму_місці.

Нагадаємо, шість українських закладів потрапили до Світового рейтингу університетів і наукових установ.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь