На своєму місці: як українські студенти допомагають ЗСУ та цивільному населенню


Травень 03
12:27 2022

Під час війни кожен оберігає свій фронт. Сьогодні розповімо про студентів і викладачів Вінницького національного технічного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки, які сприяють перемозі та створюють унікальні пристрої.

Студенти Вінницького національного технічного університету розробили звукові маячки, що можуть подати сигнал рятувальникам із підвалів і врятувати життя українців. На одному заряді пристрої працюють до 12 годин, наразі хлопці роздають їх волонтерам Київщини та Миколаївщини.

«Коли влучили у вінницький аеропорт, людей довго шукали під завалами. Відразу з'явилася ідея зробити пристрій, що зможе подати звуковий сигнал для знаходження потерпілих. Так з’явився маячок», – повідомив студент-винахідник Владислав Прияжний.

Працівники та студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки від перших днів війни наближають перемогу України. Хтось вступив до лав ЗСУ, інші почали консервувати м’ясо, робити саморобні джгути та збирати гуманітарну допомогу для захисників і захисниць. Науковці закладу виготовляють мазі, олії, настоянки та пасти, що мають протизапальну, дезінфекційну, знеболювальну та протиопікову функції. Студенти також вдасноруч створюють сонячні панелі, які здатні заряджати до чотирьох пристроїв одночасно. Деякі складові приладів купували, інші винахідники виготовляли самостійно на 3D-принтері.

«Під час спілкування з бійцями ми почули про проблеми – на блокпостах і місцях угрупування немає стаціонарних джерел живлення, а можливість використовувати дизельні генератори не завжди є, тому вирішили долучитися до розв’язання проблеми. Почали проєктування та виготовлення автономних модулів зарядки пауербанків, смартфонів, планшетів та іншої техніки з використанням сонячних панелей», – повідомив професор кафедри експериментальної фізики, інформаційних і освітніх технологій Олександр Мартинюк.

Розроблені пристрої дозволяють захисникам і захисницям упродовж усього світлового дня заряджати ґаджети. Прилади демонструють високу продуктивність навіть у приміщеннях.

Пам’ятайте, що кожен здобуває Україні славу на своєму місці. Поширюйте історії про учнів, студентів і науковців, які наближають перемогу, додаючи до публікацій хештег #на_своєму_місці.

Нагадаємо, шість українських закладів потрапили до Світового рейтингу університетів і наукових установ.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Екстремальна евакуація з Красногорівки: «Білі янголи» врятували трьох людей

Прочитайте повну статтю

Понад 700 тис. екз. молоді риб випущено у водойми країни від початку року

Прочитайте повну статтю

Японія продовжує підтримувати Україну: Держрибагентство отримало нову партію екскаваторів KOMAT...

Прочитайте повну статтю

Заступник Голови АРМА оглянув арештований актив у Запоріжжі

Прочитайте повну статтю

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон, ймовірно, готувався до скоєння інших злочинів

Прочитайте повну статтю

Українська делегація взяла участь у конференції з питань шкільної безпеки NASRO-2024

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про електронну інформаційну систему обліку канабісу

Прочитайте повну статтю

Нацполіція за участі Держлікслужби перекрила канал ввезення в Україну фальсифікованих ліків рос...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь