«На війні всім страшно, але треба щось робити, бо страх тебе не врятує», – прикордонник «Гудзон»


Лютий 11
15:06 2024

До початку повномасштабного вторгнення прикордонник на псевдо «Гудзон» проходив службу в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, а з перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації відправився в зону активних бойових дій для відсічі збройної агресії ворога. Свого часу військовослужбовець проходив службу в складі українського миротворчого контингенту в Іраку, тому був впевнений, що його досвід буде корисним.

«Гудзон» пройшов навчання на оператора протизенітного ракетного комплексу та швидко опанував ПЗРК Stinger — саме з нього прикордонник «вполював» два ворожих літаки СУ-25. Це сталося, коли його підрозділ тримав оборону ділянки на Бахмутському напрямку. Ворог атакував позиції з різних сторін,  використовував рельєф місцевості  на свою користь. «Гудзон» робив багато спроб збити літак ворога: міняв позиції, годинами лежав під маскуванням, вичікуючи на влучний момент, навіть намагався зробити це з будівельного крана.  «Ворог розраховував і свої можливості, і наші. Їх літаки поводилися дуже обережно. А нам позиції не завжди дозволяли підібратися ближче. Багато ракет йшло на теплові пастки», — згадує «Гудзон». Того дня дистанція теж була не на користь українських військових, але іншої позиції не було. Все сталося дуже швидко. На позиції був з напарником. Помітили винищувач, який випустив ракету та намагався швидко повернути назад. «Гудзон» прицілився, вистрілив та вже за декілька хвилин отримав підтвердження, що ворожий винищувач збито. «Спершу навіть не міг повірити, що вдалося... Після стількох спроб, але водночас зрозумів, що оскільки це можливо, треба продовжувати!», — згадує Гудзон.

Другим збитим літаком на рахунку «Гудзона» став знову СУ-25. Тоді літак різко вилетів із-за хмар, ще й не з тієї сторони, з якої очікували, тож довелось оперативно реагувати.  «Гудзон»  швидко зорієнтувався, зробив запуск. Винищувач здійснив пуск ракет та почав виконувати розворот, скинувши теплові «обманки», проте це його не врятувало. Після того, як літак  зник з поля зору, «Гудзон» почув сильний гуркіт. Через короткий проміжок часу українські захисники отримали підтвердження, що СУ-25 збитий та «негативно приземлився».

«Всім страшно на війні, але страх тебе не врятує. Потрібно діяти!»  – каже «Гудзон».

Військовий твердо вірить у Перемогу: «Дай Боже, щоб ми перемогли й будемо розбудовувати свою країну, адже у нас є все для цього: можливості, ресурси та надзвичайні люди».

Відважний прикордонник  отримав чимало нагород, серед яких орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалі «Захиснику України» та «За мужність в охороні державного кордону України».

Але, ­ як каже сам «Гудзон», ­ найкраща для мене нагорода – повага побратимів, залишитися гідним воїном в їхніх очах».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ухилянти та знищений ворожий комплекс: ситуація на кордоні за добу

Прочитайте повну статтю

«Поїхав на війну з колегами, а повернувся з побратимами», – історія поліцейського про виконані...

Прочитайте повну статтю

Український інститут національної памʼяті відзвітував про роботу у 2023 році

Прочитайте повну статтю

Ми боремося не тільки за гроші для України, а й за прецедент, - Кіра Рудик про конфіскацію акти...

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбувся круглий стіл на тему: «Ро...

Прочитайте повну статтю

Виступ Віцеспікерки Верховної Ради України Олени Кондратюк до десятих роковин розстрілів на Май...

Прочитайте повну статтю

Віталій Безгін: Головне завдання ТСК щодо ефективності влади в Києві – підготувати законодавчі...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь