НАЗК 2.0. Антикорупційна політика – 2022: Антикорупційна стратегія до 2025 року, Державна антикорупційна програма та опитувальник Європейської Комісії
Минулий рік став знаковим для державної антикорупційної політики. Адже ухвалено Антикорупційну стратегію до 2025 року та розроблено Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки з виконання Стратегії. Це стратегічно важливі й фундаментальні для України документи. Вони зменшать рівень корупції в державі, є дорожньою картою для проведення важливих для суспільства реформ і скоординованої роботи всіх органів влади.
«Найбільш важливим досягненням за напрямом антикорупційної політики є ухвалення нової Антикорупційної стратегії, яка була однією з умов надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Також проведена колосальна робота з розробки та погодження Державної програми на її виконання. Це фактично покроковий план як реформувати 15 суспільно важливих сфер з найвищим рівнем корупції, що особливо важливо для європейської та євроатлантичної інтеграції України, вступу до ОЕСР, а також синхронізації з процесами відновлення України», – зазначив директор Департаменту антикорупційної політики НАЗК Дмитро Калмиков.
Документи передбачають невідворотність відповідальності за корупцію, реформи в сферах правосуддя, містобудування і земельних відносин, митній справі та оподаткуванні, державного регулювання економіки, секторі оборони, охорони здоров’я та соціального захисту, системі запобігання та протидії корупції тощо.
За словами Дмитра Калмикова, тепер важливо забезпечити ефективну координацію й партнерство органів влади та громадянського суспільства для реалізації програми усіма виконавцями.
Які ключові досягнення за напрямом формування антикорупційної політики?
1.Антикорупційна стратегія до 2025 року. Завдяки системній роботі та підтримці міжнародних партнерів, провідних громадських організацій, експертів а також усіх зацікавлених органів влади домоглися ухвалення Парламентом нової Антикорупційної стратегії. 20 червня Верховна Рада ухвалила Закон «Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки», який її затверджує.
2. Це перша Антикорупційна стратегія, розроблена саме НАЗК (нагадаємо, попередній документ розробляло Міністерство юстиції). Важливо, що наявність та імплементація Стратегії були питаннями Опитувальника Європейської Комісії з метою формування висновку про надання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. Розробка та погодження Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. з виконання Антикорупційної стратегії:
3. Наразі НАЗК розробляє спеціальну моніторингову систему, яка допоможе громадянам онлайн відстежувати прогрес виконання ДАП.
4. Підготовлено відповіді на 36 питань першої частини Опитувальника Європейської комісії щодо антикорупційної політики, а також відповіді на 12 питань другої частини Опитувальника Європейської комісії. Таким чином, команда НАЗК зробила вагомий внесок у отримання Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу.
5. Презентовано результати соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави.
#НАЗК_2_0
#ДАП