НАЗК розвиває співпрацю з Національною поліцією та Академією патрульної поліції для підвищення рівня доброчесності поліцейських


Листопад 02
21:05 2023

Понад 8 тисяч поліцейських взяли участь у першому онлайн-заході «Доброчесність на практиці: важливі питання від поліцейських», який організувало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Захід  присвячений практиці розбудови системи доброчесності у поліції, ролі НАЗК, основним аспектам конфлікту інтересів, інституту викривання,  проведення спецперевірок тощо. 

Громадяни мають сприймати поліцію як інститут, що захищає їхні права й свободи та відображає волю суспільства. Збільшення рівня довіри є кроком до покращення доброчесності, а отже — ефективності. «Важливою частиною Державної антикорупційної програми до 2025 року, яку ми спільно з вами реалізуємо, є розвиток культури доброчесності. Є дві стратегії, що покликані зробити  кожного з нас і наші організації ефективними: стратегія, заснована на правилах, та стратегія, заснована на цінностях або етиці. Для їхнього впровадження ми розробили комплекс навчальних заходів для усіх категорій публічних службовців,  зокрема для поліцейських. Адже це найбільша категорія службовців, які щоденно комунікують з громадянами та мають насправді найбільший вплив на формування довіри до держави в цілому», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

За його словами, довіра громадян до поліції зросла з 11% до 31% за останній рік, і це важливі світоглядні зміни в суспільстві, які є результатом ефективної роботи. 

«Національна поліція України є одним із найбільших за  чисельністю правоохоронних органів, який щодня взаємодіє з суспільством. У цей складний для держави час  надзвичайно важливо як для нашої служби, так і для кожного громадянина, бути доброчесними та керуватися інтересами держави і суспільства», – зазначив Іван Вигівський,  Голова Національної поліції України. 

За його словами, одним із ключових документів для Національної поліції є Антикорупційна програма, що включає 11 сфер діяльності. Зокрема, для зменшення корупційних ризиків запроваджено такі заходи: використання поліграфа, єдиний реєстр зброї, запровадження системи відеофіксації у відділах поліції Cusrody Records, використання нагрудних камер поліцейських та під’єднання поліції до Єдиного порталу повідомлень викривачів тощо. До прикладу, понад дві тисячі поліцейських відмовилися від неправомірної вигоди та повідомили про це відповідні підрозділи.

Переглянути відеозапис заходу можна за посиланням.

Нагадаємо, що НАЗК спільно з Національною поліцією України та Академією патрульної поліції розробили курс «Доброчесна поліція», слухачами якого стали понад  20 тис. поліцейських.  Його можна пройти за  посиланням.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У Донецькому аеропорті ми показали, що за своє треба боротися, - «Кіборг» Кирило Недря

Прочитайте повну статтю

Поліцейські відправили на лаву підсудних приватного виконавця та працівника колекторської фірми...

Прочитайте повну статтю

АРМА та Консультативна рада у справах ветеранів при Президентові України підписали Меморандум п...

Прочитайте повну статтю

З початку 2025 року 117 агрогосподарств отримали 318,7 млн грн за програмою «Доступні кредити 5...

Прочитайте повну статтю

ДП «СЕТАМ» реалізувало майна за 2024 рік на понад 5,1 млрд грн

Прочитайте повну статтю

Україна розширює євроінтеграційне співробітництво: підписано відповідні меморандуми з Північною...

Прочитайте повну статтю

Сапери ДСНС розміновують територію Харківщини з допомогою машини механізованого розмінування

Прочитайте повну статтю

Який перелік документів потрібен для участі в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь