Сенсація

НАЗК та МВФ продовжують консультації щодо відновлення електронного декларування в Україні


Червень 26
21:03 2023

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжують консультації щодо відновлення електронного декларування в Україні. Черговий раунд обговорень проведено сьогодні, 25 червня, з ініціативи МВФ.

Питання представників МВФ стосувалися оцінки норм, запропонованих в законопроекті про відновлення обов’язкового декларування, розробленому Міністерством юстиції України. Нагадаємо, відновлення декларування та повних перевірок декларацій є одним із структурних “маяків” МВФ для надання Україні чергового траншу. Згідно з Меморандумом з МВФ, відповідний закон має бути прийнято до кінця липня 2023 року.

В.о. Голови НАЗК Атем Ситник зазначив, що позиція НАЗК залишається незмінною та збігається з рекомендаціями Європейської Комісії, наданими Уряду України за результатами аналізу відповідних законопроектів, розроблених Міністерством юстиції. НАЗК наполягає на якнайшвидшому ухваленні законопроекту №8071 про відновлення обов’язкового декларування, який ще у вересні 2022 року був зареєстрований у Парламенті та враховує всі необхідні безпекові аспекти, не створюючи водночас лазівок для недоброчесних посадовців. Інші варіанти законопроектів створюють певні загрози повноцінному функціонуванню інституту декларування, оскільки передбачають багато винятків та новацій, нічим,  на думку НАЗК, не обгрунтованих. 

Наразі через війну подання декларацій за 2021 та 2022 роки все ще добровільне. Декларації за 2021 рік подали біля 400 тис. посадовців, за 2022-й – близько 250 тис. Але топ-чиновників (міністрів, народних депутатів, очільників ЦОВВ, ОДА/ОВА тощо) серед них менше 10%.  

Про те, що Україна має відновити систему електронного декларування статків, 22 червня заявив Олівер Варгеї, Єврокомісар з питань сусідства та розширення. В грудні минулого року було сформовано сім пріоритетів для України як країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. Наразі Комісія дійшла висновку, що з цих семи пріоритетів Україна виконала два. В антикорупційному блоці відзначено досягнутий певний прогрес (а саме  призначено нових керівників САП та НАБУ). Але Комісія зауважила, що для забезпечення сталості боротьби з корупцією Україна має вжити подальших системних заходів, зокрема, відновити роботу системи електронного декларування майна та реалізувати ухвалену Державну антикорупційну програму.  

Про підтримку негайного відновлення електронного декларування також неодноразово  заявляли представники G7, GRECOСвітового банку, інші міжнародні інституції.  

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Гендерна рівність як складова євроінтеграції України

Прочитайте повну статтю

Міжнародний Реєстр збитків для України оголосив про відкриття категорії щодо смерті близького ч...

Прочитайте повну статтю

Що потрібно знати водіям: сервісні центри МВС змінюють правила з 4 лютого

Прочитайте повну статтю

Черкаські спецпризначенці КОРД відвідали чотирилапих переселенців у притулку

Прочитайте повну статтю

Апробовано систему «EvaluEd» для проведення інституційного аудиту закладу освіти

Прочитайте повну статтю

У Рівненській області затримали громадяни на Молдови за порушення міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

Співпраця міграційної служби Тернопільщини з Центрами надання адміністративних послуг

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР судитимуть львівського бізнесмена у справі закупівлі неякісного одягу для по...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь