«Ноосфера» повернулася до Чилі, доправивши українську та польську експедиції з Антарктики


Квітень 21
16:53 2022

Український науково-дослідний криголам «Ноосфера» повернувся з Антарктики до Чилі та пришвартувався в порту Пунта-Аренас учора, 20 квітня 2022 року. Це був його перший рейс до крижаного континенту під синьо-жовтим прапором. Судно вели український капітан Павло Панасюк і колишній британський капітан криголама Саймон Воллес.

Під час першої подорожі до Антарктики «Ноосфера» забезпечила перезмінку українських антарктичних експедицій: доправила на станцію «Академік Вернадський» зимівників 27-ї УАЕ й забрала команду 26-ї, а також сезонний загін науковців і технічних працівників. Крім того, на станцію було доставлено 140 тонн пального та понад 80 тонн різних вантажів – від річного запасу їжі до будматеріалів для продовження модернізації «Вернадського».

У цьому рейсі була запланована потужна програма досліджень Південного океану, переважну частину якої довелося скасувати через війну. Однак наші вчені все ж частково виконали заплановані дослідження: вперше за 20 років українською експедицією були відібрані проби донних відкладів у океані.

«Ноосфера» також доправила вантажі на польську антарктичну станцію «Арцтовський», а на зворотному шляху забрала учасників польської антарктичної експедиції. Наш криголам забезпечив перезмінку на «Арцтовському» замість російського судна.

«За перший рейс "Ноосфери" до Антарктики ми маємо перезмінку українських експедицій, міжнародну співпрацю та проведення унікальних досліджень із вивчення Південного океану. В умовах війни, коли інші країни в нас запитували, чи зможемо ми провести ротацію зимівників на "Вернадському", це можна назвати не просто перемогою, а значною перемогою на антарктичному фронті. До того ж криголам показав, що готовий бути надійним помічником», – відзначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Наразі учасники антарктичних експедицій повертаються додому: спочатку літаками до Варшави, а звідти наземним транспортом до України. «Ноосфера» ж залишається в Чилі – про її подальший шлях ми згодом неодмінно розповімо.

Нагадаємо, Національний антарктичний науковий центр приєднався до Європейської полярної ради.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю

Руслан Стефанчук обговорив із ОБСЄ безпекову ситуацію в Україні та притягнення росії до відпові...

Прочитайте повну статтю

Сьогодні з полону звільнено 160 військових, усі були в полоні ще з 2022 року, - Володимир Зелен...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь