«Ноутбук кожному вчителю»: понад 36 тисяч педагогів уже отримали комп’ютери


Грудень 10
11:04 2021

Завдяки національному проєкту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації українські вчителі продовжують отримувати якісну та сучасну комп’ютерну техніку. Наразі вже доставлено 36 635 ноутбуків у 18 областей.

Поставки в регіони відбуваються швидко та стабільно. Цього тижня вперше отримали ноутбуки вчителі з Донецької, Тернопільської, Рівненської, Херсонської та Одеської областей.

Вчителі вже отримали ноутбуки у наступних областях:

Ноутбуки оснащено всім необхідним для дистанційної роботи вчителя – камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Це дасть змогу зробити навчальний процес сучасним та зручним, незалежно від карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19.

Громади, які вже отримали ноутбуки, діляться враженнями в соцмережах та висловлюють вдячність за ініціативу МОН та Мінцифрі.

«Переважно, у нашій школі комп’ютери розміщені в класах інформатики, іншим вчителям, на жаль, потрібно чекати закінчення уроків, щоб скористатися технікою. А зараз ноутбук потрібен вчителю і при проведенні уроків, особливо в період пандемії. Ми в школі запровадили електронні журнали, щоденники. Дуже добре, що Мінцифра та МОН дійсно реалізують круті проєкти і піклуються абсолютно про всіх», – зазначає заступниця директора з виховної роботи, вчителька інформатики Забузького ліцею Волинської області Ірина Поліщук.

Усього до кінця року за державною субвенцією мають закупити 60 000 ноутбуків для вчителів із 24 областей та міста Києва. З держбюджету на це виділили 980 млн грн. Середня вартість одного ноутбука за субвенцією – 17 900 грн.

«Завдяки сучасному процесору комп’ютери швидко завантажуються і миттєво відкривають заготовлені документи на урок. Особливо хочемо відзначити високу енергоефективність, а саме: на повному заряді батареї можна спокійно провести 6 уроків. Поки що це найкращі ноутбуки, які поставлялися в школи Луцька», – наголошують вчителі Луцької загальноосвітньої школи № 2. 

Кожен може контролювати, як ОДА використовують кошти та за яку ціну купують техніку за допомогою дашборду. Команди Мінцифри, МОН та ДКІБ СБУ об‘єднали зусилля щоб зробити процес закупівлі максимально прозорим. А в регіонах цей процес допомагають координувати директори обласних департаментів освіти і науки, а також заступники голів ОДА з питань гуманітарної політики та цифрової трансформації (CDTO). Це вже дозволило заощадити понад 105 млн грн.

Нагадаємо, в ухваленому Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ігор Клименко: «Працюємо у Харкові. Основні акценти - підготовка до опалювального сезону та ймо...

Прочитайте повну статтю

Запрацювала ''гаряча лінія'' для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з рейдерством чи ко...

Прочитайте повну статтю

Водойми Одещини та Сумщини поповнилися понад 3 млн рибин

Прочитайте повну статтю

Робоча зустріч з суб’єктами рибного господарства

Прочитайте повну статтю

Експертне обговорення: стан та перспективи розвитку секторів аквакультури і рибництва в умовах...

Прочитайте повну статтю

“Ведмедики у сосновому лісі” та “Кримський аромат”: частину колекції Картин медведчука оцінено...

Прочитайте повну статтю

Механізм ERA у $50 млрд створює прецедент. росія починає платити за злочини проти України: Серг...

Прочитайте повну статтю

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зустрівся з депутатом Парлам...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь