Обговорено проблеми збереження культурної спадщини


Квітень 29
13:22 2022

21 квітня 2022 року за підтримки Державної архівної служби України в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України в режимі онлайн проведено круглий стіл «Проблеми повернення та врятування культурної спадщини українського народу в контексті російсько-української війни 2014-2022 рр.».

У вступній промові, Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву, акцентував увагу на першочерговому завданні архівістів сьогодні, під час війни росії проти України, а саме на врятуванні українських архівів від руйнувань, яких вони зазнають внаслідок агресії.

Обговорення на круглому столі відбувалося в рамках двох сесій, перша з яких була присвячена реалізації міжнародного проєкту ERR, друга висвітленню проблем повернення та збереження культурної спадщини українського народу в контексті російсько-української війни 2014-2022 рр.

У ході обговорення учасники приділили увагу важливості відновлення доступу до оцифрованих документів фонду Оперативного штабу райхсляйтера Розенберга (проєкт ERR), окремо зупинилися на характеристиці його структури та діяльності, а також тематичному змісті документів фонду.

Дискусія навколо вивезення культурних цінностей, насамперед архівних документів, з території України до Росії, викликала занепокоєння учасників, які звернули увагу на те, що внаслідок широкомасштабної воєнної агресії росії в зоні бойових дій опинилися державні архіви Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей, що загрожує Україні невідновлюваними втратами національного культурного надбання. Вони закликали світову громадськість підтримати українських архівістів та сприяти поверненню та збереженню документальної спадщини України, говорили про знищенні, захопленні та переміщенні архіви як жертви війн та збройних конфліктів, загрозу використання архівів окупованих територій в політичних та ідеологічних цілях, а також відмітили перспективність оцифрування архівних документів задля їх збереження.

Детальна інформація про захід.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь