Очільник кіберполіції Юрій Виходець взяв участь у міжнародній конференції з питань кібердипломатії


Травень 16
18:14 2024

«Департаментом кіберполіції на постійній основі здійснюється документування злочинів, вчинених у кіберпросторі. В умовах війни кіберзлочини можуть здійснюватися з метою дестабілізації ситуації в країні, несанкціонованого отримання конфіденційних даних без відома власників, виведення з ладу державних інституцій, техніки, а також завдання іншої матеріальної̈ шкоди», - зазначив Юрій Виходець.

Одне з питань, яке в рамках дводенної конференції у Києві обговорили учасники – це глобальна відповідь на кіберзлочинність, адже такі злочини вчиняються незалежно від місця знаходження об’єктів або людей, на яких здійснюються посягання.

Юрій Виходець зазначив, що кіберзлочинність виходить далеко за межі території України. Тож для ефективної боротьби з цим явищем Департамент кіберполіції постійно поглиблює співпрацю з країнами-партнерами та міжнародними організаціями, зокрема, з Європолом, Євроюстом, Інтерполом, правоохоронними органами Європейських країн, Федеральним Бюро розслідувань (FBI), Секретною службою США (USSS), Національним агентством боротьби зі злочинністю Великобританії (NCA).

«Задля швидкого обміну оперативною та стратегічною інформацією при реагуванні на кіберзлочини, Департаментом активно використовується захищений канал в’язку «SIENA». Окрім Департаменту кіберполіції, до зазначеного каналу зв’язку підключені інші підрозділи Національної поліції України та правоохоронні органи», - додав Виходець.

Також одним із основних питань міжнародної конференції була кібербезпека об’єктів критичної інфраструктури. В цьому контексті правоохоронець наголосив, що Департаментом кіберполіції здійснюється превентивна діяльність та документування протиправних дій щодо об'єктів критичної̈ інфраструктури. Крім цього, проводиться аналіз компрометації̈ інформаційно-комунікаційних систем державних органів, а також роз'яснювальна робота з державними органами.

В рамках конференції учасники розглянули й питання протидії дезінформації та пропаганді в кіберпросторі, а також обговорили роль громадянського суспільства у просуванні кібербезпеки.

«Метою нашого проєкту «Кібер Брама», який створений спільно з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні, є підвищення обізнаності громадян та бізнесу про важливість розвитку кібербезпеки, а також отримання базових навичок безпечної роботи в інтернеті», - зазначив правоохорнець.

Окрім цього, спікери конференції обговорили просування та захист національних інтересів і реалізацію зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі, а також підняли питання формування норм поведінки держав у кіберпросторі й окреслили потенціал приватно-державного партнерства в кібердипломатії.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь